Якому рядку в усіх словах відбулося спрощення? а форпос..ний, корис..ний, щас..ливий, улес..ливий, звіс..но

  • 41
Якому рядку в усіх словах відбулося спрощення? а форпос..ний, корис..ний, щас..ливий, улес..ливий, звіс..но; б рис..нути, провіс..ник, вис..нути, свис..нути, гус..нути; в безвиїз..ний, влас..ний, зліс..ний, кіс..лявий, тиж..невий; г ненавис..ний, якіс..ний, ціліс..ний, мес..ник, очис..ний. 5. Покажіть рядок, в якому допущено помилки в чергуванні голосних. а свіжісті, пня, щирісті, пиріга; б паперу, щоки, вічності, потоку; в словечко, щічки, вечори, потік; г козеріг, моху, меншості, потоп. 6. Покажіть рядок, в якому допущено помилки в чергуванні приголосних. а солдатський, парубоцький
Zhiraf
44
1. Якому рядку в усіх словах відбулося спрощення?
Маємо такі рядки зі словами: а) форпос..ний, корис..ний, щас..ливий, улес..ливий, звіс..но; б) рис..нути, провіс..ник, вис..нути, свис..нути, гус..нути; в) безвиїз..ний, влас..ний, зліс..ний, кіс..лявий, тиж..невий; г) ненавис..ний, якіс..ний, ціліс..ний, мес..ник, очис..ний.

Для визначення, в якому рядку відбулося спрощення, потрібно звернути увагу на наявність двокрапок після крапк між літерами "с" (у словах форпос..ний, рис..нути, безвиїз..ний, ненавис..ний). Ці двокрапки показують, що певна літера між крапками спрощується. Таким чином, для даного завдання рядок, в якому відбулося спрощення, це г) ненавис..ний, якіс..ний, ціліс..ний, мес..ник, очис..ний.

2. Покажіть рядок, в якому допущено помилки в чергуванні голосних.
Маємо такі рядки зі словами: а) свіжісті, пня, щирісті, пиріга; б) паперу, щоки, вічності, потоку; в) словечко, щічки, вечори, потік; г) козеріг, моху, меншості, потоп.

Для визначення, в якому рядку допущено помилки в чергуванні голосних, потрібно звернути увагу на порядок чергування голосних у словах. Українська мова має ряд вимог до чергування голосних, наприклад, у деяких словах чергування м"якого і твердого приголосного після голосного.

Оцінюючи надані рядки, помилка в чергуванні голосних допущена в г) козеріг, моху, меншості, потоп, оскільки в цих словах порушено правило чергування голосних.

3. Покажіть рядок, в якому допущено помилки в чергуванні приголосних.
Маємо такі рядки зі словами: а) солдатський, парубоцький; б) сюжету, патрульний; в) майстерня, молоток; г) квітчаний, банківський.

Для визначення, в якому рядку допущено помилки в чергуванні приголосних, потрібно звернути увагу на порядок чергування приголосних у словах. Українська мова також має ряд вимог до чергування приголосних, наприклад, у деяких словах чергування твердого і м"якого приголосного.

Оцінюючи надані рядки, помилка в чергуванні приголосних допущена в а) солдатський, парубоцький, оскільки в цих словах порушено правило чергування приголосних.