Якщо на місці крапок уписати комбінацію слів приділені інеєм , то номером А буде підтверджено речення, в якому дерева

  • 69
Якщо на місці крапок уписати комбінацію слів "приділені інеєм", то номером А буде підтверджено речення, в якому дерева вражають красою. Будь ласка, визначте відповідність між відокремленим членом та його прикладом номер...
1) додаток: Його слуги - хмари, гори, темниці - закривають...
2) обставина: тебе від мене...
3) означення: Дивись же на мене, сонце, і пригорні мою душу...
4) прикладка: Тепло дихнула в лице пухка чорна рілля, повна...
Морской_Бриз
26
Одним із способів визначити відповідність між відокремленим членом і його прикладом є аналізування змісту кожного з них.

1) Додаток – це член речення, який розширює або доповнює інший член, переважно дієслівний. У даному випадку, фраза "Його слуги - хмари, гори, темниці - закривають..." вказує на дії, які виконуються шляхом закриття чогось. Тут відсутня згадка про дерева, тому це не є приклад додатка.

2) Обставина – це член речення, який характеризує дію, стан або властивість дієслова. У реченні "тебе від мене..." обставина "від мене" показує напрям руху, вказуючи на віддалення однієї особи від іншої. Цей приклад також не має зв"язку зі словами "приділені інеєм".

3) Означення – це член речення, який вказує на якість або належність певного предмета, явища або істоти. У фразі "Дивись же на мене, сонце, і пригорні мою душу..." означення "сонце" вказує на предмет, до якого звертається мова. Однак, цей приклад не має стосунку до дерев та їх краси.

4) Прикладка – це член речення, який дає пояснення або приклад до попереднього члена. "Тепло дихнула в лице пухка чорна рілля, повна..." – це фраза, де прикладка "пухка чорна рілля, повна" пояснює атмосферу теплоти та комфорту, яка встановилася після дихання тепла усіма намиленою поверхнею обличчя. Оскільки тут говориться про чорну ріллю, це може бути прикладом, який відповідає реченню з деревами, що вражають красою. Тому дана фраза може бути прикладом прикладки.

Отже, прикладом, який відповідає вимозі "приділені інеєм" та описує красу дерев, є фраза: "Тепло дихнула в лице пухка чорна рілля, повна...". Відповідь – 4).