1. Чи поставили розділові знаки при прикладці і підкреслили прикладку? Чи закривають слуги хмари гори темниці, вони
1. Чи поставили розділові знаки при прикладці і підкреслили прикладку? Чи закривають слуги хмари гори темниці, вони відокремлюють тебе від мене? Ми наближались до місця, яке заклятою вважається, до відкритої галявини на вході до яру. Один з найвидатніших прозаїків-класиків, Нечуй-Левицький, у своїх критичних висловах закликав наслідувати мову "сільської баби", але він мало цього робив у своїх творах. Мені приснився жовтень - золота пора.
2. Чи поставили розділові знаки при прямій мові? "Тікай, Марі, бійся!" - співала Флояра. "Це Іван подумав про Марічку з ляком, отже, ось чому вона зникла", - сердито обізвалася Палагна до мольфара.
2. Чи поставили розділові знаки при прямій мові? "Тікай, Марі, бійся!" - співала Флояра. "Це Іван подумав про Марічку з ляком, отже, ось чому вона зникла", - сердито обізвалася Палагна до мольфара.
Цикада 31
1. Для правильной постановки розділових знаків у реченніпотрібно визначити його синтаксичну структуру і зрозуміти, які елементи є відносинами. Однак в першому реченні наведеному в завданні немає запитання про постановку розділових знаків, оскільки це не речення, а послідовність фраз, розділених запитаннями. Тому тут розділових знаків не потрібно.2. За правилами пунктуації, розділові знаки в прямій мові ставляться перед прямою мовою і після неї, а також на початку та в кінці речення. У другому реченні пряма мова "Тікай, Марі, бійся!" потребує постановки двокрапки перед нею і знаку оклику після неї. Оскільки це єдиний елемент прямої мови, то розділових знаків після неї не потрібно. Отже, правильна постановка розділових знаків в цьому реченні буде наступною: "Тікай, Марі, бійся! – співала Флояра. "Це Іван подумав про Марічку з ляком, отже, ось чому вона зникла". Варто підкреслити, що перед прямою мовою також можна вживати кому в деяких випадках - в цьому реченні її можна було б поставити після слова "ляком".