1) Чому Тарас Шевченко вважає відвідування свого рідного села лихою годиною у вірші І виріс я на чужині... ?

  • 54
1) Чому Тарас Шевченко вважає відвідування свого рідного села "лихою годиною" у вірші "І виріс я на чужині..."?
2) Яке ставлення поета до покірності кріпаків?
3) Як пояснити значення виразу "люди блукають темніше за темну землю"?
4) Які настрої ліричного героя передано в вірші "Досить! Та що ж? не те... Сказав, зробив, а де ж?"?
Лебедь
59
1) Тарас Шевченко вважає відвідування свого рідного села "лихою годиною" у вірші "І виріс я на чужині...", оскільки автор розчарований тим, що побачив у своєму селі під час повернення. Він зауважує, що село його дитинства зазнало змін і багато руйнувань. Через це, він вважає, що тепер відвідування рідного села приносить йому сумне настроє, оскільки нагадує йому про тяжке життя і пригніченість селян.

2) Поет Тарас Шевченко налаштований негативно до покірності кріпаків. Він намагається привернути увагу до нерівності та жорстокості кріпацького устрою. У своїх творах він викриває жорстокість та безправ"я, з якими зіткнулись кріпаки, і показує несправедливість такої системи. Тому поет підтримує боротьбу за визволення кріпаків і виступає проти покори.

3) Вираз "люди блукають темніше за темну землю" можна пояснити так: шляхи і долі людей можуть бути дуже безнадійними і важкими. Він відображає глибоку духовну темноту, несправедливість і скрути, з якими стикаються люди в житті. Цей вираз також підкреслює особисту трагедію поета і його спогади про власні зневажання та страждання.

4) У вірші "Досить! Та що ж? не те... Сказав, зробив, а де ж?" передано різноманітні настрої ліричного героя. На початку вірша він виявляє розчарування і втомленість від життя, а також відчуття безсилля у зміні своєї долі. Поступово, протягом вірша, його настрій змінюється на відчуття гніву та роздратування, коли він висловлює свої невдоволення і рішучість не змирятися зі своїм становищем. Завершує вірш сумний тон і бажання знайти пристрій для своєї душі та виразити свої почуття. Усі ці настрої передано за допомогою роздумів і внутрішніх монологів героя, що дає нам змогу краще розуміти його внутрішній світ.