1. (по 0,5 б) Вкажіть правильні висловлення: А) Перед сполучником і ніколи не ставиться кома. Б) У складносурядному
1. (по 0,5 б) Вкажіть правильні висловлення: А) Перед сполучником "і" ніколи не ставиться кома. Б) У складносурядному реченні у окремих випадках може бути вжите тире між реченнями. В) Сполучниками, які можуть уживатися в складносурядних реченнях є "чи", "чи...чи", "або", "або...або".
2. Вкажіть приклади складних речень: А) Шибки трепетять, немов у пропасниці, від ревіння моторів, і стіни також вібрують. Б) Солома згасла в грубці, і жар вкрився дрожливим попільцем. В) Климко повернувся до куреня, взявши плащ-палатку і, зціпивши зуби.
2. Вкажіть приклади складних речень: А) Шибки трепетять, немов у пропасниці, від ревіння моторів, і стіни також вібрують. Б) Солома згасла в грубці, і жар вкрився дрожливим попільцем. В) Климко повернувся до куреня, взявши плащ-палатку і, зціпивши зуби.
Snezhinka 38
1. Вкажіть правильні висловлення:А) Перед сполучником "і" ніколи не ставиться кома.
Обоснование: Перед сполучником "і" не ставиться кома, так как цей сполучник використовується для з"єднання двох рівноправних частин речення. Ключове слово "ніколи" дає нам інформацію про відсутність винятків.
Б) У складносурядному реченні у окремих випадках може бути вжите тире між реченнями.
Обоснование: У складносурядному реченні, яке складається з двох чи більше речень, між ними ставиться кома або сполучник, проте в окремих випадках може вживатися тире для певного акценту або розділення речень.
В) Сполучниками, які можуть уживатися в складносурядних реченнях є "чи", "чи...чи", "або", "або...або".
Обоснование: Вказані сполучники "чи", "чи...чи", "або", "або...або" дійсно можуть вживатися в складносурядних реченнях. Вони використовуються для з"єднання двох чи більше альтернативних частин речення, які мають рівну значимість.
2. Вкажіть приклади складних речень:
А) Шибки трепетять, немов у пропасниці, від ревіння моторів, і стіни також вібрують.
Обоснование: В даному реченні ми маємо дві складові частини, які з"єднані сполучником "і". Перша частина речення - "Шибки трепетять, немов у пропасниці, від ревіння моторів" - і друга частина речення - "стіни також вібрують".
Б) Солома згасла в грубці, і жар вкрився дрожливим попільцем.
Обоснование: В даному реченні ми також маємо дві складові частини, які з"єднані сполучником "і". Перша частина речення - "Солома згасла в грубці" - і друга частина речення - "жар вкрився дрожливим попільцем".
В) Климко повернувся до куреня, взявши плащ-палатку і, зціпивши зуби.
Обоснование: В даному реченні ми маємо одну складову частину, яка пов"язана з підрядною частиною. Головна частина речення - "Климко повернувся до куреня" - і підрядна частина речення - "взявши плащ-палатку і, зціпивши зуби".