1. Подвоїть двокрапку між частинами складного безсполучникового речення. а) Лід розтане, коли сонце зійде. б

  • 62
1. Подвоїть двокрапку між частинами складного безсполучникового речення. а) Лід розтане, коли сонце зійде. б) Я не каюсь, я не плачу, знай одне. в) Журавлі летять і квиляють в небі, сади цвітуть, пшениця колоситься. г) Навіть без маку пробудемо й так.
2. Подвійте тире між частинами безсполучникового речення. а) Краса переконана у тому, що вона врятує світ. б) Не забувайте, що читання корисно. в) Навчання складне, але труд легкий. г) Чаїне крило біло бриніло срібно, вітрило манило за обрій.
3. Вкажіть правильне твердження: а) Складне речення з різними зв’язками - це речення, що містить сурядні та підрядні зв’язки. б) Сполучникові зв’язки використовуються, щоб з"єднати прості речення в складне. в) Складне речення може мати лише міжсурядні зв’язки. г) Безсполучникові речення не можуть мати різних зв’язків.
Sonechka
38
речення, сполучені різними сполучниками. б) Складне речення з різними зв’язками - це речення, що містить підрядні речення, сполучені різними сполучниками. в) Складне речення з різними зв’язками - це речення, що містить сполучення безсполучників. г) Складне речення з різними зв’язками - це речення, що містить тільки однорідні частини. Ответ: б) Складне речення з різними зв’язками - це речення, що містить підрядні речення, сполучені різними сполучниками.

4. Запишіть правильно виділені слова в реченні: "Довкола липневого Києва представників українського правлячого класу схилявся перед величністю Росії." Ответ: "Довкола липневого Києва представників українського правлячого класу схилялися перед величністю Росії." Привильно выделенные слова в реченнии: "представників українського правлячого класу" и " схилявся"

5. Виконайте побудову графіка функції \(y = 2x + 1\) на проміжку від -5 до 5. Використовуйте позначення осей координат, підпишіть вісі, відзначте кожну точку, використовуючи цілі значення координат. Ответ: Вот график функции \(y=2x+1\):

\[
\begin{array}{c|c}
x & y \\
\hline
-5 & -9 \\
-4 & -7 \\
-3 & -5 \\
-2 & -3 \\
-1 & -1 \\
0 & 1 \\
1 & 3 \\
2 & 5 \\
3 & 7 \\
4 & 9 \\
5 & 11 \\
\end{array}
\]

Теперь построим график, используя эти точки:

\[
\begin{tikzpicture}
\begin{axis}[
xlabel={x},
ylabel={y},
xmin=-5,
xmax=5,
ymin=-10,
ymax=12,
axis lines=middle,
grid=major,
grid style={dashed},
]

\addplot [domain=-5:5, samples=100, color=blue] {2*x+1};

\end{axis}
\end{tikzpicture}
\]

Это график функции \(y=2x+1\) на промежутке от -5 до 5.