1). Скласти речення за такими схемами: 1 [ ], а [ ], (якщо....). 2 [ ], [ ], і [ ]. 3 [ ]: [ ], а також [ ], [

  • 12
1). Скласти речення за такими схемами: 1 [ ], а [ ], (якщо....). 2 [ ], [ ], і [ ]. 3 [ ]: [ ], а також [ ], [ ], а [ ], (так як....).
2). Визначити різновиди складних речень з різними типами зв"язку. Наприклад: 1 Сонце пестить щоки, а повітря приносить свіжість зелі ялинкових гілок, які виглядають з-під снігу так, наче зовсім недавно настала весна, але вона все ще прибрана сніжним одягом. (Складне речення з сурядним та підрядним зв"язком)
Скворец
41
1) Завдання: Склади речення за такими схемами:

1. [ ] (якщо ...), а [ ]
2. [ ], [ ], і [ ]
3. [ ]: [ ], а також [ ], [ ], а [ ] (так як ...)

1) [Якщо] забудеш взяти парасолю, а [пащі зійдуть з гори] – ти промокнеш.

Пояснення: За даною схемою ми зводимо наше речення з двох простих речень. У першому реченні ми маємо умову (якщо забудеш взяти парасолю), а в другому реченні – наслідок (пащі зійдуть з гори).

2) Мати приготувала смачну вечерю, тато купив солодощі, і братики приготували сюрприз на день народження.

Пояснення: За даною схемою ми зводимо наше речення з трьох простих речень. Кожне речення вказує на дії різних людей.

3) Мій друг намалював сонце: яскраве, цікаве та гарне; а також він намалював хмарки, дерева та сонячні промінці, так як його вділ заслуговує на хвалу.

Пояснення: За даною схемою ми зводимо наше речення з одного головного речення про те, що мій друг намалював сонце і його деталі, а також з доповнюючими реченнями, які пояснюють, навіщо він це зробив (так як його вділ заслуговує на хвалу).

2) Визначення різновидів складних речень з різними типами зв"язку:

Складні речення можуть мати різні типи зв"язку, включаючи сурядний та підрядний зв"язок.

Наприклад:

Сурядний зв"язок: Сонце пестить щоки, а повітря приносить свіжість зелі ялинкових гілок, які виглядають з-під снігу так, наче зовсім недавно настала весна, але вона все ще прибрана сніжним одягом.

Пояснення: У цьому реченні є дві рівнозначні частини, які поєднуються сурядними сполучниками "а", "але". Кожна частина містить окремі деталі про те, як сонце пестить щоки і як повітря приносить свіжість зелі ялинкових гілок.

Підрядний зв"язок: Я знаю, що ти вчишся наполегливо, тому я впевнений, що ти впораєшся з цим завданням.

Пояснення: У цьому реченні головне речення "Я впевнений, що ти впораєшся з цим завданням" поєднане з підрядним реченням "Я знаю, що ти вчишся наполегливо". Головне речення вказує на певну впевненість, яка базується на інформації, переданій підрядним реченням.

Таким чином, складні речення можуть проявляти різні типи зв"язку, що дозволяє виразити різні відношення та ідеї у тексті.