1. Яка речовина додається до вуглеводнів у процесі гідрування? а. Метан б. Етан в. Етен г. Бутан 2. Який реактив

  • 28
1. Яка речовина додається до вуглеводнів у процесі гідрування?
а. Метан
б. Етан
в. Етен
г. Бутан

2. Який реактив дозволяє розрізнити етин від етану?
а. Вода
б. Бромна вода
в. Калій гідроксид
г. Сульфатна кислота

3. З якими речовинами взаємодіє етен?
а. Калій гідроксид
б. Бром
в. Нітратна кислота
г. Водень
Роза
50
1. У процесі гідрування до вуглеводнів додається водень (Н2). При цьому подвійні зв"язки в молекулі вуглеводнів перетворюються в одинарні зв"язки, що приводить до насичення молекул вуглеводнів воднем. Таким чином, відповідь на перше запитання - г. Бутан.

2. Для розрізнення етину від етану можна використати бромну воду (Br2). Етин (етиленин) має подвійну зв"язку між атомами вуглецю, яка може реагувати з бромом. Результатом реакції є зміна кольору розчину бромної води з червоного до безбарвного і утворення бромового водню (HBr). Таким чином, правильна відповідь на друге запитання - б. Бромна вода.

3. Етен (етилен) може взаємодіяти з багатьма речовинами. Наприклад, з калієм гідроксидом (КОН), що призводить до утворення сполуки КОКН (калієвий етилат). З бромом (Br2) розчин етену може утворити додаткові зв"язки між молекулами брому та етену, утворюючи сполуки, що мають червоний або темно-коричневий колір. З нітратною кислотою (HNO3) етен може реагувати, утворюючи сполуку, що містить нітрогрупу. Також етен може реагувати з воднем (Н2), що призводить до гідрування подвійних зв"язків, або з калієм гідроксидом (КОН), утворюючи калієвий етилат (КОКН). Отже, правильна відповідь на третє запитання - а. Калій гідроксид, б. Бром, в. Нітратна кислота та г. Водень.