1. Яке з тверджень є помилковим? A) Як головним, так і другорядним членам речення може бути однорідність. B) Лише

  • 68
1. Яке з тверджень є помилковим? A) Як головним, так і другорядним членам речення може бути однорідність. B) Лише другорядним членам речення може бути однорідність. C) Однорідні члени речення - це ті, що відповідають на одне питання і виконують однакову синтаксичну функцію. D) Повторення того ж самого слова не є ознакою однорідності.

2. Яке з речень має однорідні означення? A) Я прокинувся у темряві, щільній, важкій та рівній. М. Рильський. B) Острів схожий на величезний зношений корабель. М. Слабошпицький. C) Наставали тривалі, нудні та холодні дні. І. Сенченко.
Магия_Реки
39
1. Відповідь D) Повторення того ж самого слова не є ознакою однорідності є помилковим твердженням. В однорідних членах речення може бути таке повторення. Наприклад, у реченні "Він читав книгу і книгу". Значення слова "книгу" повторюється, але це не суперечить правилам однорідності.

2. Відповідь A) "Я прокинувся у темряві, щільній, важкій та рівній" має однорідні означення. У цьому реченні означення "темряві", "щільній", "важкій" та "рівній" відповідають на одне питання (про що?), мають однакову синтаксичну функцію та можуть бути переставлені місцями без зміни значення. Тому ці означення є однорідними.