1. Які дві речовини можна використовувати для отримання кислоти з альдегіду? А. Натрій гідроксид Б. Купрум(ІІ

  • 1
1. Які дві речовини можна використовувати для отримання кислоти з альдегіду? А. Натрій гідроксид Б. Купрум(ІІ) гідроксид В. Сульфур(ІV) оксид Г. Аргентум оксид Д. Купрум(ІІ) оксид Е. Етанол
2. Яка спільна ознака у альдегідів та карбонових кислот? А. Присутність подвійного зв’язку між атомом Карбону та атомом Оксигену Б. Присутність гідроксогрупи у складі молекули В. Взаємодія з натрієм Г. Взаємодія з натрій гідроксидом
3. Які три речовини відносяться до насичених одноосновних карбонових кислот? А. мурашина кислота Б. оцтова кислота В. ортофосфатна кислота
Николаевич
59
1. Для отримання кислоти з альдегіду можна використовувати наступні речовини: натрій гідроксид (NaOH) та купрум(II) гідроксид (Cu(OH)2). Обидва ці сполуки можуть взаємодіяти з альдегідом, що призводить до утворення відповідної кислоти.

Натрій гідроксид (NaOH) зазвичай використовується для отримання карбоксильних кислот, наприклад, етанової (CH3COOH). Цей процес називається гідролізом альдегіду. Натрій гідроксид реагує з альдегідом, утворюючи специфічну сполуку.

Купрум(II) гідроксид (Cu(OH)2) також може бути використаний для отримання кислоти з альдегіду. Наприклад, ацетальдегід (CH3CHO) при взаємодії з купрум(II) гідроксидом утворює оцтову кислоту (CH3COOH).

2. Спільною ознакою у альдегідів та карбонових кислот є присутність гідроксогрупи у складі молекули. Гідроксогрупа (-OH) може бути приєднана до вуглецевого атома у карбонових кислотах та до вуглецевого атома у альдегідах.

3. До насичених одноосновних карбонових кислот відносяться наступні три речовини:

- Мурашина кислота (HCOOH)
- Оцтова кислота (CH3COOH)
- Ортофосфатна кислота (H3PO4)

Ці кислоти мають один кислотний функціональний групу (-COOH) у своїх молекулах та насичені вуглеводневі ланцюжки. Вони широко застосовуються як хімічні реагенти та у харчовій промисловості.