1. Які різновиди хімічного зв язку містяться в молекулі мурашиної кислоти HCOOH? Вважаєте, чи може чиста мурашина

  • 24
1. Які різновиди хімічного зв"язку містяться в молекулі мурашиної кислоти HCOOH? Вважаєте, чи може чиста мурашина кислота проводити електричний струм? І якщо ми отримаємо водний розчин мурашиної кислоти, чи буде він проводити електричний струм? Обґрунтуйте свою відповідь.

2. На основі моїх знань про хімічний зв"язок, будь ласка, спрогнозуйте фізичні властивості хлориду силіцію (IV) SiCl4 та гідриду барію BaH2.
Печенька_8575
46
1. В молекулі мурашиної кислоти HCOOH присутні два види хімічного зв"язку: неполярний ковалентний зв"язок між атомами водню (Н) та вуглецю (С) і полярний ковалентний зв"язок між атомами вуглецю (С) та кисню (О). При розриві зв"язків у молекулі мурашиної кислоти НСООН, утворюються іони Н^+ та НСОО^-, які можуть переміщуватись у розчині.

Чиста мурашина кислота, тобто молекули HCOOH у повній формі, не може проводити електричний струм, оскільки вона не розщеплюється на іони та не утворює заряджені частинки. Утворення електричного струму в водних розчинах кислот залежить від їхньої здатності до іонізації. Тому, якщо ми отримаємо водний розчин мурашиної кислоти HCOOH, то він також не буде проводити електричний струм значною мірою, оскільки лише деякі молекули HCOOH розщеплюються на H^+ та НСОО^- іони, що є водними носіями електричного заряду.

2. Хлорид силіцію SiCl4 є речовиною, що складається з молекул, у яких силіцій (Si) утримує чотири атоми хлору (Cl). Зв"язок між атомами силіцію та хлору є полімерним ковалентним зв"язком. Оскільки молекули SiCl4 є неполярними, ця сполука має низьку поларність та низьку розчинність у воді. Також, молекули SiCl4 не утворюють заряджених частинок, тому чиста сполука не проводить електричний струм.

Гідрид барію BaH2 є речовиною, утвореною з атомів барію (Ba) та водню (H). Ця сполука має йонну структуру, де барій (Ba) утримує два атоми водню (H) та віддає два електрони. Гідрид барію має високу розчинність у воді та утворює її розчин, в якому іони Ba^2+ та Н^- дисоціюють. Унаслідок цього, водний розчин гідриду барію BaH2 буде проводити електричний струм, оскільки у ньому присутні іони, які переміщуються та створюють струм при підключенні до джерела напруги.