1. Якого типу хімічний зв язок присутній у молекулі S8? а. Полярний ковалентний; б. Йонний; в. Неполярний ковалентний

  • 22
1. Якого типу хімічний зв"язок присутній у молекулі S8? а. Полярний ковалентний; б. Йонний; в. Неполярний ковалентний; г. Металічний.
2. Який з наведених оксидів є кислотним? а. СО; б. СО2; в. СаО; г. ZnO.
3. Які речовини взаємодіють з розведеним розчином сульфатної кислоти? а. CaO; б. Cu; в. MgCl2; г. Cu(OH)2; д. Cl2.
4. Які речовини мають однаковий ступінь окиснення фосфору? а. P2O3; б. K3PO4; в. P4; г. Na3P; д. P2O5.
5. Які речовини мають однаковий ступінь окиснення азоту? а. NH3; б. NO2; в. HNO3; г. K3N; д. N2.
6. Яка з перелічених речовин не є мінеральним добривом? а. Натрій нітрат; б. Амоній нітрат.
Ledyanoy_Ogon
5
1. В молекулі S8 хімічний зв"язок є неполярним ковалентним. Об"яснення: Молекула S8 складається з атомів сірки, які мають однакову електроотримуючу здатність. У такій молекулі електрони будуть рівномірно розподілені між атомами, тому зв"язок є неполярним.

2. Кислотним оксидом є оксид СО2 (б). Об"яснення: Кислотні оксиди утворюють кислі розчини при реагуванні з водою. Оксид СО2 реагує з водою, утворюючи карбонову кислоту (H2CO3), що робить його кислотним оксидом.

3. З розведеним розчином сульфатної кислоти взаємодіють речовини: б) Cu (мідь), в) MgCl2 (хлорид магнію) і г) Cu(OH)2 (гідроксид міді). Об"яснення: Сульфатна кислота (H2SO4) розщеплюється на іони H+ та SO4^(2-). Іони H+ можуть взаємодіяти з іншими речовинами, утворюючи різні реакції.

4. Речовини, які мають однаковий ступінь окиснення фосфору, це: а) P2O3 (триоксид фосфору), в) P4 (сланцюватий фосфор) і д) P2O5 (п"ятиоксид фосфору). Об"яснення: Ступінь окиснення фосфору в цих сполуках є +3, 0 і +5 відповідно.

5. Речовини, які мають однаковий ступінь окиснення азоту, це: а) NH3 (аміак), б) NO2 (діоксид азоту) і д) N2 (молекулярний азот). Об"яснення: Ступінь окиснення азоту у цих речовинах дорівнює -3, +4 і 0 відповідно.

6. Речовиною, яка не є мінеральним добривом, є а) натрій нітрат. Об"яснення: Натрій нітрат (NaNO3) є хімічною сполукою, яка широко використовується у якості мінерального добрива. Але в цьому переліку речовин натрій нітрат є єдиним неорганічним сполуком, що не є мінеральним добривом.