2. Речення, яким можна назвати складнопідрядним: А Літо зупинилося поруч, здиханою повітря проносить грім далеких

  • 67
2. Речення, яким можна назвати складнопідрядним: А Літо зупинилося поруч, здиханою повітря проносить грім далеких загроз. Б Сльози на тлі впали з очей, клякли до підборіддя. В Чіпка нічого більше не сказав, навіть не привітався з старшиною волосною, повернувся й пішов додому, прихилившись. Г Він стоїть на току з ціпом і бачить: десятник з волості підходить. Д Наступного дня, коли почало сивіти, коло волості зібралися і взяли з собою старшиною, й пішли до пана в Красногорку.
3. Складносурядне речення утвориться, якщо до фрагмента "Уночі падав сніг..." додати "тому прогулянка не вийде".
Сверкающий_Джинн
54
2. Складнопідрядним реченням можна назвати речення Б: "Сльози на тлі впали з очей, клякли до підборіддя". У цьому реченні є головна частина "слезы на фоне упали из глаз" і підрядна частина "капли до подбородка". Головна і підрядна частини зв"язані сполучником "і".

3. Для утворення складносурядного речення з фрагмента "Уночі падав сніг" та висловлювання "тому прогулянка не вийде", потрібно додати сполучник "тому": "Уночі падав сніг, тому прогулянка не вийде". В цьому складносурядному реченні маємо дві рівноправні частини, зв"язані сполучником "тому". Перша частина "Уночі падав сніг" є головною, а друга частина "тому прогулянка не вийде" є сурядною підрядною частиною.