38. Перепишіть речення, розміщуючи прикметники в відповідній формі. 1. Виробництво хліба з (житнього) та (пшеничного
38. Перепишіть речення, розміщуючи прикметники в відповідній формі. 1. Виробництво хліба з (житнього) та (пшеничного) борошна має суттєві відмінності. 2. Кухарі ресторану бігають за (свіжим) овочем не на ринок, а на дах свого закладу. 3. Автоматизована система керування (дорожнім) рухом працює на основі (супутникового) зв"язку. 4. Жінка не одразу помітила (темнолицького) підлітка, який нісся тротуаром на скейті (3 випусках новин). 5. Ранок був чудовий. На (безкраїному) лазуровому небі - ні хмаринки (В. Гжицький). 6. Вночі горять (сторожові) вогні (Л. Костенко).
Solnechnyy_Svet 15
1. Виробництво хліба з житнього та пшеничного борошна має суттєві відмінності.Обоснование: Тут ми маємо два прикметники - "житнього" і "пшеничного", які характеризують борошно. У даному реченні прикметники вживаються у формі родового відмінка однини, оскільки вони відповідають на питання "з чого?".
2. Кухарі ресторану бігають за свіжим овочем не на ринок, а на дах свого закладу.
Обоснование: Тут ми маємо прикметник "свіжим", який характеризує овоч. У даному реченні прикметник вживається у формі орудного відмінка однини, оскільки він відповідає на питання "за допомогою чого?".
3. Автоматизована система керування дорожнім рухом працює на основі супутникового зв"язку.
Обоснование: Тут ми маємо прикметник "дорожнім", який характеризує рух. У даному реченні прикметник вживається у формі орудного відмінка однини, оскільки він відповідає на питання "через що?". Також, ми маємо прикметник "супутникового", який характеризує зв"язок. Він вживається у формі родового відмінка однини, оскільки відповідає на питання "якого?".
4. Жінка не одразу помітила темнолицького підлітка, який нісся тротуаром на скейті 3 випусках новин.
Обоснование: Тут ми маємо прикметник "темнолицького" і "3 випусках", які характеризують підлітка і новини відповідно. У даному реченні прикметник "темнолицького" вживається у формі родового відмінка однини, оскільки він відповідає на питання "кого?".
5. Ранок був чудовий. На безкраїному лазуровому небі - ні хмаринки.
Обоснование: Тут ми маємо прикметник "безкраїному" і "лазуровому", які характеризують небо. У даному реченні прикметники вживаються у формі давального відмінка однини, оскільки вони відповідають на питання "на чому?".
6. Вночі горять сторожові вогні.
Обоснование: Тут ми маємо прикметник "сторожові", який характеризує вогні. У даному реченні прикметник вживається у формі орудного відмінка множини, оскільки він відповідає на питання "через що?".