420. В реченнях визначте протиставлення та оксиморон. Якими словами ці поняття виражені? 1. Музика оживала краплями
420. В реченнях визначте протиставлення та оксиморон. Якими словами ці поняття виражені? 1. Музика оживала краплями сумних і веселих, лінивих і жвавих, глухих і дзвінких (М. Коцюбинський). 2. Гнів і жаль, огонь і холод, нестримна радість і гірка туга разом охопили серце Петра (Панас Мирний). 3. Воно дуже добре, але нікуди не підходить (нар. творчість). 4. І в центрі логіки і стресу, де все змішалося — рідне і чуже, розум цінує крики прогресу, а душа охороняє скарби прадавні (невідомий автор). 5. В легкості вітрила, у попелі згорання ти знаєш слово — брилу, і слово — філігрань. 6. Слово — ім"я для думки.
Arina 12
1. В данном предложении противопоставление выражено словами "сумних" и "веселих", "лінивих" и "жвавих", "глухих" и "дзвінких".2. В этом предложении противопоставление выражено словами "гнів" и "жаль", "огонь" и "холод", "нестримна радість" и "гірка туга".
3. В данном случае оксимороном является фраза "дуже добре, але нікуди не підходить". Здесь сочетаются противоположные понятия "добре" и "не підходить".
4. В предложении противопоставление выражено словами "рідне" и "чуже", "розум цінує крики прогресу", "а душа охороняє скарби прадавні".
5. В данном предложении оксимороном являются выражения "в легкості вітрила" и "у попелі згорання". Здесь сочетаются противоположные понятия "легкості" и "попелі", а также "вітрила" и "згорання".
6. В этом предложении оксимороном является словосочетание "слово — ім"я". Здесь сочетаются два понятия, которые на самом деле синонимичны.