5. У якому реченні зроблено помилку у пунктуації? а) Блудний син обминає його, а до рідного дому іде на знадливі вогні

  • 18
5. У якому реченні зроблено помилку у пунктуації? а) Блудний син обминає його, а до рідного дому іде на знадливі вогні у вікнах чужого дому; б) Ти ще роздерта на шматки, ти ще виболюєшся болем, але вже, крута і непокірна, ти випросталася для волі; в) Я в центрі кола, визначеного сонцем, заглиблю руку в чорний чорнозем; г) Пританцювальні вогні обмацують тіло ночі, зволожене від сну.

6. Якщо на місці крапок уписати сполучник "оздоблені інеєм", то яке речення стає неускладненим? а) Дерева вражають красою; б) Вражають красою дерева; в) Дерева вражають красою; г) Вражають красою дерева.
Солнечный_Берег
16
5. Задача: Найпростіший спосіб вирішити цю задачу - розглянути кожне речення окремо і перевірити, чи є в ньому помилка в пунктуації.

а) "Блудний син обминає його, а до рідного дому іде на знадливі вогні у вікнах чужого дому." В цьому реченні я не бачу помилки пунктуації. Все здається правильним і зрозумілим.

б) "Ти ще роздерта на шматки, ти ще виболюєшся болем, але вже, крута і непокірна, ти випросталася для волі." У цьому реченні є декілька похибок в пунктуації. Перша помилка - зайві коми перед словами "крута і непокірна". Цей вислів уводиться операторним словом "але", і між операторним словом та тим, що вводиться, коми не ставиться. Друга помилка - відсутність коми після слова "вже". У цьому контексті необхідно розділити частину "а вже" від основної частини речення. Правильний варіант буде: "Ти ще роздерта на шматки, ти ще виболюєшся болем, але вже крута і непокірна, ти випросталася для волі."

в) "Я в центрі кола, визначеного сонцем, заглиблю руку в чорний чорнозем." В даному реченні помилок пунктуації не спостерігається.

г) "Пританцювальні вогні обмацують тіло ночі, зволожене від сну." В цьому реченні теж немає помилок в пунктуації.

Отже, є помилка в пунктуації у реченні б): "Ти ще роздерта на шматки, ти ще виболюєшся болем, але вже, крута і непокірна, ти випросталася для волі."

6. Задача: Неважко помітити, що сполучник "оздоблені інеєм" стоїть перед дієсловом "вражають". Тож, щоб речення стало неускладненим, нам потрібно перенести сполучник після дієслова. Перевіримо кожен варіант речення:

а) "Дерева вражають красою." У цьому варіанті сполучник "оздоблені інеєм" відсутній, отже речення залишається неускладненим.

б) "Вражають красою дерева." У цьому варіанті ми перенесли сполучник "оздоблені інеєм" після дієслова "вражають". Речення стало неускладненим і граматично правильним.

в) "Дерева вражають красою." Цей варіант речення сповна повторює варіант а).

г) "Вражають красою дерева." Цей варіант речення сповна повторює варіант б).

Таким чином, варіант речення б): "Вражають красою дерева." стає неускладненим, якщо на місці крапок уписати сполучник "оздоблені інеєм".