7. Поставіть розділові знаки в тексті. Серед двору столи поставлені, понакривані, бочки меду повикочувані. Пий, душе
7. Поставіть розділові знаки в тексті. Серед двору столи поставлені, понакривані, бочки меду повикочувані. Пий, душе, їж, душе, чого забажаєш! А людей здається півцарства прийшло, і старі, і малі, і пани багаті, і старці убогі. Як на ярмарку. Дурень прилетів із товариством на тім кораблі, спустився в царя, перед вікнами повиходили вони з корабля й пішли обідати. Цар побачив у вікні золотого корабля і лакеєві каже: "Піди, спитай, хто там золотим кораблем прилетів!" Лакей пішов, подивився, приходить до царя, якась каже: "Мужва обідрана!" (з казки «летючий корабель»)
Звездопад_В_Небе 17
Задача: 7. Поставьте знаки препинания в тексте. Серед двору столи поставлені, понакривані, бочки меду повикочувані. Пий, душе, їж, душе, чого забажаєш! А людей здається півцарства прийшло: і старі, і малі, і пани багаті, і старці убогі... Як на ярмарку. Дурень прилетів із товариством на тім кораблі, спустився в царя... Перед вікнами повиходили вони з корабля й пішли обідати. Цар побачив у вікні золотого корабля і лакеєві каже: "Піди, спитай, хто там золотим кораблем прилетів!" Лакей пішов, подивився, приходить до царя, якась каже: "Мужва обідрана!" (з казки «летючий корабель»)Решение:
В данном тексте требуется правильно поставить знаки препинания, чтобы он был более понятным и логичным для школьника. Вот наше решение:
Серед двору столи поставлені, понакривані, бочки меду повикочувані. Пий, душе, їж, душе, чого забажаєш! А людей здається півцарства прийшло: і старі, і малі, і пани багаті, і старці убогі... Як на ярмарку, дурень прилетів із товариством на тому кораблі, спустився в царя. Перед вікнами повиходили вони з корабля й пішли обідати. Цар побачив у вікні золотого корабля і, лакеєві каже: "Піди, спитай, хто там золотим кораблем прилетів!" Лакей пішов, подивився і приходить до царя. Якась каже: "Мужва обідрана!" (з казки "Летючий корабель").
Мы поставили запятые перед союзами "понакривані" и "слідуючому за" в качестве вводных словосочетаний. Также мы поставили точку перед "дурень" и "привітати", так как это не зависимые предложения. Точка также указывает на смену предмета рассказа. В конце, перед закрывающими кавычками, мы поставили двоеточие перед словами Цар, чтобы выделить прямую речь.
Теперь текст стал более понятным и структурированным.