9. Яким чином можна описати взаємодію водних розчинів калій хлориду, аргентум нітрату та магній хлориду з оточуючим

  • 2
9. Яким чином можна описати взаємодію водних розчинів калій хлориду, аргентум нітрату та магній хлориду з оточуючим середовищем? Показати це за допомогою рівнянь реакцій гідролізу.
10. Що станеться, якщо з натрієм у кількості 0,2 моль буде взаємодіяти з водою? Який обсяг водню буде згенеровано (за нормальних умов)?
Krasavchik
55
Задача 9. Яким чином можна описати взаємодію водних розчинів калій хлориду (KCl), аргентум нітрату (AgNO3) та магній хлориду (MgCl2) з оточуючим середовищем? Показати це за допомогою рівнянь реакцій гідролізу.

Гідроліз - це хімічна реакція, яка відбувається між розчиненими солями та водою. В процесі гідролізу іони солей розщеплюються на іони води, що призводить до зміни pH розчину. Давайте описуватимемо процес гідролізу для кожної заданої солі.

1. Калій хлорид (KCl):
KCl + H2O ⇌ K+ + Cl-
У водному розчині калій хлорид розщеплюється на катіон гідроксонію (K+) та аніон хлориду (Cl-). Таким чином, pH розчину буде нейтральним, оскільки катіон та аніон мають однакову зарядку.

2. Аргентум нітрат (AgNO3):
AgNO3 + H2O ⇌ Ag+ + NO3-
Водний розчин аргентум нітрату розщеплюється на катіон срібла (Ag+) та аніон нітрату (NO3-). Аніон нітрату має здатність зв"язувати іони води, тому розчин матиме слабко кислотну реакцію.

3. Магній хлорид (MgCl2):
MgCl2 + 2H2O ⇌ Mg(OH)2 + 2HCl
У водному розчині магній хлорид розщеплюється на гідроксид магнію (Mg(OH)2) та соляну кислоту (HCl). Гідроксид магнію є слабким основою, тому розчин матиме легко кислу реакцію.

За допомогою рівнянь реакцій гідролізу ми можемо бачити, як солі взаємодіють з водою та як це впливає на pH розчину.

Задача 10. Що станеться, якщо з натрієм (Na) у кількості 0,2 моль буде взаємодіяти з водою? Який обсяг водню буде згенеровано (за нормальних умов)?

На реакційному рівні, взаємодія натрію з водою проходить наступним чином:
2Na + 2H2O → 2NaOH + H2

Таким чином, кожні 2 молекули натрію реагують з двома молекулами води, утворюючи 2 молекули лугу натрію (NaOH) та 1 молекулу водню (H2).

У вашому випадку, у вас є 0,2 моль натрію. Знаючи це, ми можемо порахувати кількість водню, який буде згенеровано.

Оскільки дві молекули натрію взаємодіють з двома молекулами води, то на 2 молекули натрію припадає 1 молекула водню. Тому, якщо у вас є 0,2 моля натрію, то обсяг водню буде половиною від цього числа.

Таким чином, обсяг водню, який буде згенеровано при взаємодії 0,2 моля натрію з водою, становитиме 0,1 мол.