а) ось я пекар і несу з радістю свіжий хліб (с. долгошеєнко). б) моя хата була висока, яскрава і звучна (м. стельмах

  • 48
а) ось я пекар і несу з радістю свіжий хліб (с. долгошеєнко).
б) моя хата була висока, яскрава і звучна (м. стельмах).
в) я дуже вражений нещодавньою знахідкою великого давньоруського скарбу в Чернігові (в. коваленко).
г) покличте мене срібним дзвоном і поверніть до класу (б. олійник).
Smesharik
2
а) Ось я пекар і несу з радістю свіжий хліб.

В данному вислові автор, С. Долгошеєнко, використовує глагол "пекар" для опису своєї діяльності, а саме - виготовлення та доставляння свіжого хліба. У фразі висловлено його готовність нести хліб із задоволенням та радістю. Така метафора дозволяє переказати почуття, які виникають у пекаря під час своєї роботи та додати певного емоційного забарвлення до простого вислову про доставку хліба.

б) Моя хата була висока, яскрава і звучна.

У данному вислові автор, М. Стельмах, описує свій дім, за допомогою прикметників "висока", "яскрава" і "звучна". Прикметники вказують, наскільки добре конструктивно збудований будинок, яким барвистий та чарівний вражає зовнішній вигляд дому, а також асоціюються з хорошими звуковими властивостями, що створюються, наприклад, святковою музикою. Всі ці описи намагаються передати уявлення про домашню атмосферу, яка наповнюється теплом, яскравістю, радістю та музикою.

в) Я дуже вражений нещодавньою знахідкою великого давньоруського скарбу в Чернігові.

В цьому реченні автор, В. Коваленко, висловлює враження від знахідки великого давньоруського скарбу в Чернігові. Він використовує прикметник "вражений", щоб передати своє хвилювання та захоплення від цього події. Опис знахідки являє собою винятковий випадок, що веде до зростання відчуттів дива та захоплення в думках автора. Це дозволяє укріпити інтерес читача до цієї новини та переказати авторський емоційний відгук.

г) Покличте мене срібним дзвоном і поверніть до класу.

У цьому вислові автор, Б. Олійник, вживає метафору "покличте мене срібним дзвоном" для виразу своєї прив"язаності до сучасного освітнього середовища - школи. Дзвінок є символом кінця перерви та початку уроку, з"явленням учня на уроці. Автор виражає бажання бути присутнім на уроці й брати активну участь у навчальному процесі. Така метафора додає емоційного ладу до прохання повернути його до класу.