а) Який з понять зазначених нижче є зайвим і чому: плюралізм, гласність, бюрократизація, перебудова? б) Які з наведених

  • 17
а) Який з понять зазначених нижче є зайвим і чому: плюралізм, гласність, бюрократизація, перебудова?
б) Які з наведених понять є зайвими і чому: прискорення, роздержавлення, націоналізація, бартер?
в) Які з клубів / організацій є зайвими серед зазначених нижче: клуб "Пролісок", "Товариство Лева", "Меморіал", Український культологічний клуб?
г) Яку з політичних партій є зайвою серед наведених нижче: Русько-Українська радикальна партія, Українська національна партія, Українська республіканська партія, Соціал-демократична партія України?
Чудесный_Король
67
а) Зайвим поняттям є "перебудова", оскільки воно не має прямого відношення до перелічених термінів. Плюралізм означає наявність різних політичних або соціальних думок і потоків в суспільстві. Гласність вказує на відкритість і прозорість владних структур. Бюрократизація означає зростання впливу бюрократичних апаратів у суспільстві.

б) Зайвим поняттям є "бартер", оскільки воно не є формою організації економіки чи політики, а є способом обміну товарів і послуг без використання грошей. Прискорення вказує на збільшення швидкості або інтенсивності явища. Роздержавлення означає передачу контролю над підприємствами чи іншими сферами діяльності з приватного сектору до держави. Націоналізація передбачає перетворення приватних підприємств у державну власність.

в) Зайвими клубами / організаціями є "Товариство Лева" та "Меморіал". Це тому, що вони відносяться до списку підприємств або громадських організацій, тоді як "Пролісок" є дитячим організованим товариством, а "Український культологічний клуб" спрямований на вивчення та популяризацію української культури.

г) Зайвою політичною партією є "Соціал-демократична партія України", оскільки в Україні існує кілька партій з цим самим спрямуванням і це не викликає необхідності в наявності двох партій з однаковою ідеологією. Русько-Українська Радикальна Партія, Українська Національна Партія та Українська Республіканська Партія являють собою різні політичні сили зі своїми власними ідеями і принципами.