Чи варто реагувати на добро жорстокістю? Будь ласка, напишіть роздум на цю тему, з використанням твору Л. Пономаренка

  • 7
Чи варто реагувати на добро жорстокістю? Будь ласка, напишіть роздум на цю тему, з використанням твору Л. Пономаренка "Герой переможений".
Kedr
50
Розглядаючи питання чи варто реагувати на добро жорстокістю, звернемося до твору Лесі Пономаренко "Герой переможень". У цьому оповіданні зображено історію хлопця Олекси, який стає свідком жорстокості з боку однокласників та реагує на це несподіваним чином.

Автор передає негативні емоції, які викликала ситуація з жорстокістю, через розповідь про мрію Олекси: "Не дивлячись на заплакані очі, хлопчик усе-таки висловив бажання стати героєм, який помститься своїм образникам." Це свідчить про те, що в серці хлопця виникла бажання перевернути ситуацію за допомогою жорстокості.

Проте, автор літературного твору виводить нас на думку про те, що реагувати на добро жорстокістю - не правильне рішення. Олекса переконується в цьому, коли отримує моральну підтримку від своєї бабусі - "Люди, що допускають жорстокість, не є переможцями, а вони самі є жертвами власного злого натхнення."

Автор вдало передає філософію доброти через діалог Олекси з бабусею. Бабуся розповідає хлопцю історію про героя Александра Мамонова — переможця, який не відповідає жорстокістю на побиття. Він доводить свою силу не насиллям, а вмінням долати власну злість та неохоту жорстокості. Олекса засвоює ці мудрості і вирішує протистояти жорстокості саме збереженням своєї людяності та відмовою від насилля.

Отже, варто відповісти на добро жорстокістю? Наші міркування, підкріплені твором Лесі Пономаренко "Герой переможень", розвивають у нас усвідомлення того, що ніколи не можна використовувати насилля для вирішення проблем. Лише залишаючись людяними та шукаючи альтернативні шляхи поступово перемагати власну злість та жорстокість, ми зможемо досягти справжнього перемоги над самих собою і над жорстокістю.