Чому Ервін Умеров зміг почувати гнів та незадоволення, які спричиняв його рідному народові сталінський режим

  • 38
Чому Ервін Умеров зміг почувати гнів та незадоволення, які спричиняв його рідному народові сталінський режим, ще з дитинства? Як ви розумієте бажання письменника, навіть на похилому віці, повернутися до Криму?
Igor
34
Ервін Умеров, як кримськотатарський письменник, в своїх творах описував часи сталінського режиму, який мав негативний вплив на його народ. Він почував гнів та незадоволення через політику сталінізації, яка включала репресії, депортацію і примусову колективізацію. Дитинство Умерова припало на цей складний період, і він був свідком багатьох знущань над кримськими татарами.

З появою сталінського режиму в Криму, кримські татари стали об"єктом гніту, репресій та вимушеної депортації. Згідно з рішенням Сталіна, у 1944 році було засуджено більше 200 тисяч кримських татар на вигнання з їхнього історичного батьківщини і переселення в Казахстан та Середню Азію. Ця масова депортація призвела до втрат культурної ідентичності, суспільно-політичної спроможності та руйнування кримськотатарського співтовариства.

Умеров особисто відчував на собі ці наслідки. Він був силоміць переселений зі своїми батьками та братами в інше місце проживання, де довелося стикатися з новими викликами і перешкодами. Він був свідком того, як його народ став жертвою систематичної дискримінації та репресій, що сильно позначилося на його психологічному стані.

Бажання письменника повернутися до Криму віддзеркалює глибоку тугу за рідною землею та бажання відтворити і привернути увагу до давніх культурних традицій, які були загублені через суворі обмеження, накладені сталінським режимом. Він хотів честолюбно привернути увагу до проблем, з якими стикалися кримські татари, і розповісти світові про їхню трагічну історію. Крім того, повернення до Криму могло означати для Умерова відновлення зв"язку з його корінням та спільнотою.

Отже, гнів та незадоволення Єрвіна Умерова стосовно сталінського режиму походить не тільки з його особистого досвіду переслідувань, депортацій та втрат, які він переживав разом зі своїм народом, але і з оспівування кримськотатарської культури та бажання повернення до своїх коріннів.

Написанням своїх творів про цю трагічну історію, Ервін Умеров бажав привернути увагу до проблем кримських татар та зберегти історичну пам"ять про них. Він хотів, щоб світ дізнався про страждання і брошену справедливість свого народу. Навіть на похилому віці Ервін Умеров мав міцне бажання повернутися до Криму, щоб знову почути завзяття батьківської землі та сповна відчути себе частиною відродженої спільноти.