Де ми ставимо двокрапку в складному реченні? А) коли вітер позганяв хмари - ось шугне злива на землю. Б) коли рада

  • 38
Де ми ставимо двокрапку в складному реченні? А) коли вітер позганяв хмари - ось шугне злива на землю. Б) коли рада ясної днини виявляє таке дивне щастя, що соколом з неба впасти.
Magnitnyy_Magnat
18
Двокрапка в складному реченні ставиться для розділення простих речень або їх частин, які мають певний зв"язок між собою. У даному випадку, де ми ставимо двокрапку відповідаємо на запитання, якої саме властивості доречніше використовувати в кожному з варіантів (А або Б).

Розглянемо кожен варіант окремо:

А) коли вітер позганяв хмари - ось шугне злива на землю.

В даному варіанті здається більш мілдим, оптимальним розділовим знаком буде тире (-), оскільки частина "коли вітер позганяв хмари" виконує роль причини, а частина "ось шугне злива на землю" - наслідку. Таким чином, правильний варіант буде:

коли вітер позганяв хмари - ось шугне злива на землю.

Б) коли рада ясної днини виявляє таке дивне щастя, що соколом з неба впасти.

В цьому варіанті прагнення до описання бажаної події виконує роль причини, що призводить до наслідку - дивного щастя. Тому варто використати двокрапку для виділення цієї залежності:

коли рада ясної днини виявляє таке дивне щастя, що соколом з неба впасти.

Отже, в кінцевому результаті, застосовуємо тире у першому варіанті і двокрапку у другому варіанті. Наголошуємо, що це розглянутий варіант використання розділових знаків в цих конкретних реченнях, а інші варіанти можуть використовуватися залежно від змісту та синтаксичної структури речення.