Elvink14081977 25.03.2020 Українська мова 5 - 9 классы ответ дан Картка 5 1. Як треба писати буквосполучення ЙО у всіх
Elvink14081977 25.03.2020 Українська мова 5 - 9 классы ответ дан Картка 5 1. Як треба писати буквосполучення ЙО у всіх словах рядка А: Хвил..овий, Бо..овий, Міл..он, Буль..он? Б рядок? Б л..отчик, Сл..озина, Під..омник, Ізол..ований? В рядок? В кол..ровий, Кра..овий, Медаль..он, Заво..ований? Г рядок? Г Павіль..он, Ма..оріти, Лось..он, Кур..оз? 2. Які слова пишуться без апострофа, окрім: А п..юре? Б рядок? В б..юро? Г рядок? 3. В якому рядку спрощення приголосних не відбувається? А Зап’яс..ний? Б рядок? В Проїз..ний? Г рядок? 4. При творенні якого прикметника не відбувається чергування? А Гірник? Б рядок? В Слухач?
Yana 30
1. Пошаговое решение:- В рядку А: Хвиловий (буквосполучення "йо" в середине слова), Бойовий (буквосполучення "йо" в середине слова), Мілйон (буквосполучення "йо" в середине слова), Бульйон (буквосполучення "йо" в середине слова).
- В рядку Б: Б ліотчик (буквосполучення "йо" в середине слова), Сліозина (буквосполучення "йо" в середине слова), Підомник (буквосполучення "йо" в середине слова), Ізоліований (буквосполучення "йо" в середине слова).
- В рядку В: В колоровий (буквосполучення "йо" в середине слова), Краовий (буквосполучення "йо" в середине слова), Медальйон (буквосполучення "йо" в середине слова), Завоований (буквосполучення "йо" в середине слова).
- В рядку Г: Г Павільйон (буквосполучення "йо" в середине слова), Майоріти (буквосполучення "йо" в середине слова), Лосьйон (буквосполучення "йо" в середине слова), Курйоз (буквосполучення "йо" в середине слова).
2. Слова, которые пишутся без апострофа, кроме слова "піюре":
- Рядок А: миша, синочок, кишенька.
- Рядок Б: гілка, візок, нігті.
- Рядок В: підлісіння, тісто, сіра.
- Рядок Г: рідний, гілля, сімейний.
3. В рядку, где не происходит упрощения согласных:
- Зап’яснаний (спрощение согласной "п" в слове)
- Рядок А: Запію, Зап’ясток.
- Рядок Б: Проїздний (спрощение согласной "з" в слове), Проїзжий (спрощение согласной "д" в слове).
- Рядок В: Проїззий (спрощение согласной "й" в слове), Проїзрий (спрощение согласной "з" в слове).
- Рядок Г: Проїзсий (спрощение согласной "р" в слове), Проїзжий (спрощение согласной "с" в слове).
4. Не происходит чередования при создании какого прилагательного:
- Прикметника на основе прилагательного, оканчивающегося на "ий" без предшествующего шипящего звука.
- Пример: зелений - зеловий