I. Випишіть лише словосполучення. Поясніть свій вибір. - Захищати свободу - Серед поля - Дивитися в очі - Точити ляси

  • 22
I. Випишіть лише словосполучення. Поясніть свій вибір.
- Захищати свободу
- Серед поля
- Дивитися в очі
- Точити ляси
- Прибе режна смуга
- Недалеко від озера
- Підставка для монітора
- Дбати про здоров"я
- Офіцерське звання
- Кривий Ріг
- Криве дерево
- Більш зацікавлені
- Соловейко й журавель
- Ходити колом
- Коло хати
- Високо сягнутися
- Чумацький Шлях
- Поспішати додому
- Чумацька валка
- Історична пам"ять

II. Побудуйте схеми для п"яти словосполучень (на вибір).

III. Знайдіть антонім до виділеного фразеологізму.
Черная_Роза
64
I. Випишіть лише словосполучення:

1. Захищати свободу - В даному словосполученні об"єднуються два слова, які разом утворюють фразове зворотнє словосполучення. "Захищати" означає дію або процес прийняття заходів для захисту, а "свобода" - це можливість самостійно обирати, діяти та виражати свої погляди і переконання.

2. Серед поля - Це словосполучення показує місцезнаходження, де є дія або розташована якась річ. "Серед" вказує на просторове положення всередині області або території, а "поля" визначає конкретне місце, де здійснюється дія або розташована певна річ.

3. Дивитися в очі - Це фразове зворотнє словосполучення, що означає дивитися безпосередньо в очі друга особи. Така діявдає вираз взаємності, щирості та спілкування.

4. Точити ляси - Дане словосполучення є фразеологізмом, тобто фразовим зворотом в українській мові. "Точити" означає гострити, наточувати, а "ляси" - це старовинна назва для рукавичок або спеціальних захисних наколінників для рук.

5. Прибережна смуга - Це словосполучення вказує на територію, яка розташовується поблизу берегу озера чи річки. "Прибережна" означає те, що щось знаходиться поруч з берегом, а "смуга" визначає певну ділянку чи смугу території.

6. Недалеко від озера - Це словосполучення вказує на просторове положення чогось, розташованого близько до озера. "Недалеко" показує, що щось віддалене не дуже далеко, а "озеро" - вказує на водний витвір природи.

7. Підставка для монітора - Це словосполучення вказує на предмет, який використовується для підтримки або підставки монітора. "Підставка" - це предмет, що використовується для підтримки і підвищення висоти, а "монітор" - екран комп"ютера, на якому відображається інформація.

8. Дбати про здоров"я - Це фразове зворотнє словосполучення, що означає піклуватися про своє фізичне та психічне здоров"я. "Дбати" означає приділяти увагу, піклуватися, а "здоров"я" вказує на стан фізичного і психічного благополуччя.

9. Офіцерське звання - Це словосполучення вказує на певне звання чи ранг офіцера в армії. "Офіцерське" означає притаманний офіцерам, а "звання" - показує обрану ступінь військового рангу.

10. Кривий Ріг - Це назва міста в Україні, розташованого у Дніпропетровській області. "Кривий" вказує на характеристику форми чи вигляду, а "Ріг" - назва річки, на березі якої знаходиться місто.

11. Криве дерево - Це словосполучення вказує на дерево, яке має хибну або викривлену форму. "Криве" означає викривлений, не рівний, а "дерево" - це багаторічна рослина з гілками і стовбуром.

12. Більш зацікавлені - Це словосполучення показує ступінь інтересу або зацікавленості людей, предметів чи явищ відносно чого-небудь. "Більш" вказує на збільшення відносним до чого-небудь, а "зацікавлені" - означає виявляти цікавість, захопленість.

13. Соловейко й журавель - Це словосполучення об"єднує назви птахів - "соловейко" і "журавель". Це може використовуватися в різноманітних контекстах, наприклад, пісень, поезій або посилань на звуки, які виділяють ці птахи.

14. Ходити колом - Це фразове словосполучення означає рухатися в колі. "Ходити" показує дію руху, а "колом" - вказує на форму шляху або маршруту.

15. Коло хати - Це словосполучення вказує на місце або термін, яке знаходиться навколо будинку. "Коло" означає рух або просторове положення навколо, а "хати" - показує приміщення, в якому проживають люди.

16. Високо сягнутися - Це фразове зворотнє словосполучення, що означає здійснити дію, піднятися на високу висоту. "Високо" показує велику висоту або розташування вище, а "сягнутися" - означає дотягнутися або піднятися вгору.

17. Чумацький Шлях - Це історична назва торговельного шляху, по якому чумаки перевозили сіль, вина, мед і інші товари. "Чумацький" показує належність до чумаків або пов"язаного з їхньою діяльністю, а "Шлях" - це дорога або маршрут.

18. Поспішати додому - Це фразове зворотнє словосполучення означає здійснення дії або руху, щоб якнайшвидше повернутися додому. "Поспішати" вказує на швидкий рух або дію, а "додому" - на напрямок руху до власного житла.

19. Чумацька валка - Це словосполучення відноситься до певного виду пісні або хорової композиції, яка співається переважно чумаками. "Чумацька" вказує на пов"язаність з чумаками, а "валка" означає пісню або спів.

20. Історична пам"ять - Це словосполучення показує наявність або збереження спогадів, знань або інформації про минулі події або діяльність. "Історична" вказує на часові рамки - минуле, а "пам"ять" - показує здатність людини або суспільства дізнаватися, зберігати і відтворювати дані про минуле.

II. Побудуйте схеми для п"яти словосполучень (на вибір):

III. Знайдіть антонім до виділеного фразеологізму:

Необхідно виділити фразеологізм, щоб я міг знайти його антонім.