На кімнатній температурі, виберіть сполуку, що взаємодіє з купрум (ІІ) гідроксидом з наступних варіантів: а) форміат

  • 6
На кімнатній температурі, виберіть сполуку, що взаємодіє з купрум (ІІ) гідроксидом з наступних варіантів: а) форміат метилу б) фенол в) гліцерин г) етанол д) метанол.
Andreevich
35
Для розв"язання цієї задачі, спочатку потрібно проаналізувати взаємодію купруму (ІІ) гідроксиду з кожною з наведених сполук окремо.

а) Форміат метилу (CH3COOCH3) - сполука містить метильну групу (CH3), яка є слабкою засадою. Купрум (ІІ) гідроксид є лужним, тому взаємодія купруму (ІІ) гідроксиду з форміатом метилу не відбудеться.

б) Фенол (C6H5OH) - сполука містить гідроксильну групу (OH), яка є слабкою кислотою. Купрум (ІІ) гідроксид є лужним, тому фенол може реагувати з купрумом (ІІ) гідроксидом застосовуючи кислотно-основну реакцію. Загалом, рівняння реакції може бути наступним:

\[2C6H5OH + 3Cu(OH)2 \rightarrow (C6H5O)3Cu + 3H2O\]

в) Гліцерин (C3H8O3) - сполука містить гідроксильні групи (OH), які також можуть взаємодіяти з купрумом (ІІ) гідроксидом. Взаємодія гліцерину з купрумом (ІІ) гідроксидом може бути подібною до реакції з фенолом.

г) Етанол (C2H5OH) - сполука також містить гідроксильну групу (OH), тому може взаємодіяти з купрумом (ІІ) гідроксидом. Реакція буде подібною до реакції з фенолом і гліцерином.

д) Метанол (CH3OH) - сполука також містить гідроксильну групу (OH), тому може взаємодіяти з купрумом (ІІ) гідроксидом. Реакція буде також подібною до реакції з фенолом, гліцерином і етанолом.

Отже, сполуки, що взаємодіють з купрум (ІІ) гідроксидом на кімнатній температурі, аби утворювати складні сполуки, це фенол, гліцерин, етанол та метанол.