Придумайте українські аналоги до запозичених слів. Загарбник, олімпійські ігри, нафта, металеві конструкції, аромат
Придумайте українські аналоги до запозичених слів. Загарбник, олімпійські ігри, нафта, металеві конструкції, аромат, застарілий вираз, життєпис, котлета, ракетка, чудо-дитина, завідувач факультету, кількість препарату, вступ до книги, публічна інформація.
Милая 56
Загарбник - претендентОб"єктивно оцінюючи ситуацію, слово "загарбник" походить з російської мови та має негативне забарвлення, оскільки описує особу або країну, що намагається заволодіти чужими територіями або ресурсами. В українській мові можна використовувати слово "претендент", яке має більш нейтральне значення і позначає особу, країну або організацію, що висуває претензії на отримання чогось.
Олімпійські ігри - Олімпіада
Термін "Олімпійські ігри" походить від англійського слового "Olympic Games". Українське слово "Олімпіада" також вживається для позначення спортивних змагань, які проводяться раз на чотири роки за участю спортсменів з різних країн.
Нафта - нафтопродукти
Термін "нафта" описує природний вуглеводневий ресурс, що видобувається з підземних джерел. Українським аналогом до цього слова можна використати вираз "нафтопродукти", що описує різноманітні похідні продукти, що отримують з нафти, такі як бензин, мазут, паливо тощо.
Металеві конструкції - металоконструкції
Термін "металеві конструкції" вказує на будівельні елементи, виготовлені з металу, які використовуються для створення споруд, будинків або інших споруд. Українське слово "металоконструкції" відповідає за значенням і підходить для позначення таких будівельних елементів.
Аромат - запах
Слово "аромат" походить з французької мови та використовується для опису приємного запаху або запаху певної речовини. Українське слово "запах" є більш загальним терміном, яке використовується для опису будь-якого запаху, чи то приємного, чи неприємного.
Застарілий вираз - архаїзм
Термін "застарілий вираз" використовується для опису лексикою або фразеологією, що зустрічаються рідко або є непотрібними в сучасній мові. Українське слово "архаїзм" описує те саме явище та є більш популярним в українській мові.
Життєпис - біографія
Слово "життєпис" використовується для опису описання особистого життя або кар"єри людини. В українській мові можна використовувати слово "біографія", яке є аналогічним терміну і описує історію життя людини.
Котлета - фарш
Термін "котлета" описує кулінарний продукт, який приготовується зі смажених або печених шматочків фаршу. Українське слово "фарш" має аналогічне значення і використовується для позначення суміші продуктів, яка використовується при готуванні різних страв.
Ракетка - ракета
Термін "ракетка" описує спортивний ігровий інструмент, який використовується, наприклад, в тенісі або настільному тенісі. Українське слово "ракета" використовується для опису твердотільної ракети або літального апарату, що використовує паливо для руху.
Чудо-дитина - геній
Вираз "чудо-дитина" використовується для опису дитини або молодої людини, яка виявляє незвичайні таланти або здібності у різних сферах. Українське слово "геній" також використовується для позначення особи, яка має надзвичайно високий інтелект або таланти в певній сфері.
Завідувач факультету - декан
Термін "завідувач факультету" описує особу, яка керує певним факультетом у вищому навчальному закладі. Українське слово "декан" використовується для позначення аналогічної посади та описує особу, відповідальну за керівництво факультетом.
Кількість препарату - доза
Вираз "кількість препарату" описує кількість ліки, що має бути застосовано для досягнення терапевтичного ефекту. Українське слово "доза" застосовується для опису цього поняття та вказує на обсяг або кількість препарату, що потрібно приймати.
Вступ до книги - вступ
Слово "вступ до книги" описує перший розділ або вступну частину книги, яка введе читача до теми та мети написання. Українське слово "вступ" використовується для аналогічного поняття і вказує на введення читача в структуру або зміст книги.
Публічна інформація - інформація відкритого доступу
Термін "публічна інформація" описує інформацію, яка доступна для громадськості та може бути використана всіма. Українське слово "інформація відкритого доступу" застосовується для аналогічного поняття та позначає дані або матеріали, які доступні всім бажаючим.