Рівень 1. Які пропозиції є означено-особовими? а. Проїжджали довгими вулицями (м. Коцюбинський). б. Цілуйте всі ліси

  • 27
Рівень 1. Які пропозиції є означено-особовими? а. Проїжджали довгими вулицями (м. Коцюбинський). б. Цілуйте всі ліси (л. Костенко). в. Ой, земле, розділятимуть тебе (м. Коцюбинський). г. Вантажать червоні кулі алчні (А. Малишко).

Рівень 2. Які пропозиції є узагальнено-особовими? а. Не додавай журби, знесиленим (П. Грабовський). б. Не буду лічити нещадні роки (м. Сингаївський). в. Твори сміливі добрі справи (нар. г). Скажи мені, соловейку, правду (нар.).

Рівень 3. Які пропозиції є неозначено-особовими? а. За добро платять добром (нар.). б. Все нас руйнує, як троє ахейців Трої (л. Костенко). в. Легкі шелестіння гілля від плодів, що впали повсюди.
Ячмень
21
Рівень 1:
а. Пропозиція "Проїжджали довгими вулицями (м. Коцюбинський)" є означено-особовою, оскільки в ній присутня певна дія, яку конкретні особи (лише одна особа в даному випадку) здійснюють.
б. Пропозиція "Цілуйте всі ліси (л. Костенко)" також є означено-особовою. У цій пропозиції також маємо конкретну дію, яку здійснюють особи (в даному випадку, "всі ліси").
в. Пропозиція "Ой, земле, розділятимуть тебе (м. Коцюбинський)" також відноситься до категорії означено-особових пропозицій. Це означено-особова пропозиція, оскільки в ній є вказівка на дію та конкретна особа, яка здійснює цю дію.
г. Пропозиція "Вантажать червоні кулі алчні (А. Малишко)" є означено-особовою. У ній є дія (вантажать) та конкретні особи (червоні кулі).

Рівень 2:
а. Пропозиція "Не додавай журби, знесиленим (П. Грабовський)" є узагальнено-особовою. У ній підкреслюється загальна рекомендація до усіх осіб ("не додавай журби") та специфічна категорія осіб, до яких ця рекомендація звертається ("знесиленим").
б. Пропозиція "Не буду лічити нещадні роки (м. Сингаївський)" також є узагальнено-особовою. У цій пропозиції є загальна рекомендація ("не буду лічити") та неспецифічна категорія осіб, до якої ця рекомендація звертається.
в. Пропозиція "Твори сміливі добрі справи (нар. г)" відноситься до узагальнено-особових пропозицій. В ній є загальна складник ("твори сміливі добрі справи"), який стосується всіх осіб, та неспецифічна категорія осіб, до яких ця рекомендація звертається.
г. Пропозиція "Скажи мені, соловейку, правду (нар.)" також є узагальнено-особовою. У ній присутня загальна вимога ("скажи мені, соловейку, правду") та невизначена категорія осіб, до якої звертається ця вимога.

Рівень 3:
а. Пропозиція "За добро платять добром (нар.)" є неозначено-особовою. У ній присутня загальна закономірність ("за добро платять добром"), що стосується всіх осіб, без зазначення конкретних осіб.
б. Пропозиція "Все нас руйнує, як троє ахейців Трої (л. Костенко)" також є неозначено-особовою. У цій пропозиції підкреслюється загальна ідея ("все нас руйнує") без зазначення конкретних осіб, до яких це стосується.