Розставте розділові знаки. Виконайте синтаксичний розбір поданих речень. Ці невтомні співці весни і кохання, солов

  • 22
Розставте розділові знаки. Виконайте синтаксичний розбір поданих речень. Ці невтомні співці весни і кохання, солов"ї, заливчасто перетьохкуються у вербах по садках. Коли вони тьохкають, здається, що все на світі стихає. Не кожен розуміє і не написано ніде, якщо душа не вміє співати, то розум не складе пісню. Відомий філософ і математик, Піфагор, часто брав участь в атлетичних змаганнях і двічі був увінчаний лавровим вінком на Олімпійських іграх, виборений у кулачному бою. Угорі вечір був тихий, маленькі небесні ватри займались, а поволі, немов хтось, виповзав з-за Чорногори.
Сквозь_Холмы_5190
52
Розставте розділові знаки. Виконайте синтаксичний розбір поданих речень:

1. Ці невтомні співці весни і кохання, солов"ї, заливчасто перетьохкуються у вербах по садках.
Відповідь: Ці невтомні співці весни і кохання - солов"ї - заливчасто перетьохкуються у вербах по садках.

Обґрунтування: В реченні має місце односкладний присудок, який складається з присудка "перетьохкуються" та додатка "у вербах по садках". Додаток виконує функцію визначення, яке пояснює, де саме співці розташовуються. Між присудком і додатком потрібно поставити кому.

2. Коли вони тьохкають, здається, що все на світі стихає.
Відповідь: Коли вони тьохкають, здається, що все на світі стихає.

Обґрунтування: В цьому реченні має місце складнопідрядне речення з підрядним зв"язком "коли". Синтаксичний розбір речення виконується без змін.

3. Не кожен розуміє і не написано ніде, якщо душа не вміє співати, то розум не складе пісню.
Відповідь: Не кожен розуміє і не написано ніде, якщо душа не вміє співати, то розум не складе пісню.

Обґрунтування: Це складнопідрядне речення зі сполучником "якщо". Синтаксичний розбір речення виконується без змін.

4. Відомий філософ і математик, Піфагор, часто брав участь в атлетичних змаганнях і двічі був увінчаний лавровим вінком на Олімпійських іграх, виборений у кулачному бою.
Відповідь: Відомий філософ і математик, Піфагор, часто брав участь в атлетичних змаганнях і двічі був увінчаний лавровим вінком на Олімпійських іграх, виборений у кулачному бою.

Обґрунтування: Шкільник, в цьому реченні відбувається перелічення, яке потребує розділових знаків. За розділовими знаками стоїть перелічення атрибутів персони, які є однією із апозиційних конструкцій до присудкового слова "відомий філософ і математик Піфагор". Синтаксичний розбір речення виконується без змін.

5. Угорі вечір був тихий, маленькі небесні ватри займались, а поволі, немов хтось, виповзав з-за Чорногори.
Відповідь: Угорі вечір був тихий, маленькі небесні ватри займались, а поволі, немов хтось, виповзав з-за Чорногори.

Обґрунтування: Це складне речення з безсполучниковим односкладним підрядним зв"язком "а". Синтаксичний розбір речення виконується без змін.