У якому фрагменті історичного джерела відображено захід, спрямований на усунення або поглинання українців у 1920

  • 10
У якому фрагменті історичного джерела відображено захід, спрямований на усунення або поглинання українців у 1920 – 1930-их роках?

1) «Русинська область, розташована на південь від Карпат, буде мати свою окрему раду. Ця рада буде мати владу в усіх сферах культури, освіти та релігії краю».
2) «Міністерство освіти однозначно відхилило прохання про відкриття шкіл з викладанням українською мовою, заявивши, що громадяни повинні надавати освіту своїм дітям лише в ... школах з румунською мовою викладання».
3) «Відбуваються відродження культурних організацій, театральних груп, студентських колективів та засобів масової інформації. За таких умов
Загадочный_Парень
62
У фрагменті пункту 2) історичного джерела відображено захід, спрямований на усунення або поглинання українців у 1920 – 1930-их роках. В цьому фрагменті зазначено, що Міністерство освіти відхилило прохання про відкриття шкіл з викладанням українською мовою і заявило, що громадяни повинні надавати освіту своїм дітям лише в школах з румунською мовою викладання. Це свідчить про припинення українського освітнього процесу та намагання усунути або поглинути українців, змусити їх перейти на румунську мову та адаптуватися до румунської культури.

Такий захід можна пояснити політичною ситуацією того часу. У 1920-1930-их роках Україна переживала період радянської і прокомуністичної політики. Румунська влада, контролюючи Північну Буковину, Бессарабію та Чернівчину, намагалася змінити культурну та освітню сфери в цих регіонах на користь румунських ідеалів. Шляхом заборони української мови в школах та різних обмежень була здійснена спроба усунення української національної свідомості та асиміляції українського населення.

Це важливо враховувати при вивченні історичного періоду та зрозуміти його вплив на подальший розвиток українського народу.