У якому рядку основна ідея твору І. Карпенка-Карого Мартин Боруля висловлена таким чином: а) треба любити чина
У якому рядку основна ідея твору І. Карпенка-Карого "Мартин Боруля" висловлена таким чином: а) треба любити чина, дворянського, а другої любові немає в світі! б) живи, не тужи! в) білий хліб — краще, ніж чорний хліб, пан — краще, ніж хам! г) дворянство без розуму і науки хліба не дасть.
Lina 36
У задачі запитується рядок, в якому висловлено основну ідею твору І. Карпенка-Карого "Мартин Боруля". Давайте розглянемо всі варіанти і проаналізуємо, який з них відображає головну думку краще.а) "треба любити чина, дворянського, а другої любові немає в світі!"
Цей рядок виражає ідею щодо потреби любити чина і відсутності іншої любові у світі. Але це не є основною ідеєю твору "Мартин Боруля", тому її можна виключити.
б) "живи, не тужи!"
Ця фраза може бути корисною порадою, але вона не передає основного змісту твору, тому варіант б можна теж виключити.
в) "білий хліб — краще, ніж чорний хліб, пан — краще, ніж хам!"
Цей рядок відображає одну з тематик твору, а саме, нерівність у суспільстві і вищість пана над хамом. Однак, він не є основною ідеєю твору "Мартин Боруля".
г) "дворянство без розуму і науки хліба не дасть"
Цей рядок найбільш пов"язаний з основною ідеєю твору "Мартин Боруля". Він передає думку про необхідність розвитку розуму та науки в дворянстві, інакше вони не зможуть приносити користь суспільству. Отже, правильна відповідь на задачу - г) "дворянство без розуму і науки хліба не дасть".