Утворіть складні прикметники і поясніть їх правопис. Вагон, що потребує ремонту; низького рівня, що приносить прибуток

  • 15
Утворіть складні прикметники і поясніть їх правопис. Вагон, що потребує ремонту; низького рівня, що приносить прибуток; призначений для лікування і профілактики; відомий на всій планеті; стосуючийся зовнішньої політики; загальний і науковий; пов"язаний з промисловістю і механікою; відносячись до віце-адміралів; пов"язаний з продуктами і промисловістю; кілька разів; синій і блакитний; трохи кислуватий і солоний; мало відомий; західних слов"ян; вісімнадцятиградусний; відносячись до суспільства і шкідливий; загально-демократичний; стометрового.
Веселый_Клоун
53
Утворіть складні прикметники і поясніть їх правопис:

1. Вагон, що потребує ремонту - "ремонтопотребний". Правопис: складається зі слів "ремонт" і "потребний", зміщений змінною основовою "потребн-".

2. Низького рівня, що приносить прибуток - "прибутковий". Правопис: складається зі слів "прибуток" і "вий", додано закінчення прикметникового ступеня "ов-".

3. Призначений для лікування і профілактики - "лікувально-профілактичний". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

4. Відомий на всій планеті - "всесвітньо відомий". Правопис: утворений від прикметників "всесвітній" і "відомий", обидва слова зміщені основовими "світ" і "відом".

5. Стосуючийся зовнішньої політики - "політично-зовнішній". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

6. Загальний і науковий - "науково-загальний". Правопис: першим складовим є науковий, другим - загальний. Основи прикметників відповідають основам у словах "наука" та "загальний".

7. Пов"язаний з промисловістю і механікою - "промислово-механічний". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

8. Відносячись до віце-адміралів - "віце-адміральський". Правопис: складається зі слів "віце-адмірал" і "альський", при цьому основа "адмірал" зазнала змін у формі.

9. Пов"язаний з продуктами і промисловістю - "продуктово-промисловий". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

10. Кілька разів - "багаторазовий". Правопис: утворений від слова "раз" і закінчення прикметникового ступеня "ов-".

11. Синій і блакитний - "синьо-блакитний". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

12. Трохи кислуватий і солоний - "кисло-солоний". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

13. Мало відомий - "маловідомий". Правопис: складається зі слів "мало" і "відомий", при цьому основа "відом" зазнала змін у формі.

14. Західних слов"ян - "західнослов"янський". Правопис: утворений від слова "слов"ян" і закінчення прикметникового ступеня "ськ-".

15. Вісімнадцятиградусний - "вісімнадцятиградусний". Правопис: утворений від числівника "вісімнадцять" і слова "градусний".

16. Відносячись до суспільства і шкідливий - "суспільно-шкідливий". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

17. Загально-демократичний - "загальнодемократичний". Правопис: обидва складові слова мають прикметникові основи й узгоджуються за родами.

18. Стометрового - "стометровий". Правопис: утворений від числівника "сто" і слова "метровий".