В яких реченнях можна використовувати тире? У якому реченні прикладка є відокремленою? Запишіть предложення
В яких реченнях можна використовувати тире? У якому реченні прикладка є відокремленою? Запишіть предложення, використовуючи потрібні розділові знаки. Мій земляк з Канева на ім’я Петро прибув. (Г. Косинок) Софія, дружина Платона Симиренка, за походженням є французька дворянка і швидко освоїла козацькі звичаї родини, вона залюбки розмовляла українською мовою. (Л. Мацько) Долі багатьох руських князів Олега, Ярослава Володимировича пов"язані зі стародавнім містом Любеч. (М. Тищенко) Особливо вражаючою і запам"ятався всім була художня композиція Сашка Довженка "Святки", яка є поетичним розповіддю про народні новорічні
Пижон 59
Добре, давайте розглянемо кожне речення окремо і визначимо, де можна використовувати тире та які прикладки є відокремленими.В першому реченні: "Мій земляк з Канева на ім’я Петро прибув. (Г. Косинок)"
Тут можна використати тире для відокремлення прикладки "з Канева" від основної частини речення. Отже, предложення буде виглядати так: "Мій земляк – з Канева – на ім’я Петро прибув."
В другому реченні: "Софія, дружина Платона Симиренка, за походженням є французька дворянка і швидко освоїла козацькі звичаї родини, вона залюбки розмовляла українською мовою. (Л. Мацько)"
Тут можна використати тире для відокремлення прикладки "дружина Платона Симиренка" від решти речення. Отже, предложення буде виглядати так: "Софія – дружина Платона Симиренка – за походженням є французька дворянка і швидко освоїла козацькі звичаї родини, вона залюбки розмовляла українською мовою."
У третьому реченні: "Долі багатьох руських князів Олега, Ярослава Володимировича пов"язані зі стародавнім містом Любеч. (М. Тищенко)"
Тут можна використати тире для відокремлення прикладок "Олега" та "Ярослава Володимировича". Отже, предложення буде виглядати так: "Долі багатьох руських князів – Олега, Ярослава Володимировича – пов"язані зі стародавнім містом Любеч."
У четвертому реченні: "Особливо вражаючою і запам"ятався всім була художня композиція Сашка Довженка "Святки", яка є поетичним розповіддю."
Тут не потрібно використовувати тире, оскільки немає потреби відокремляти прикладку.
Отже, предложення виглядатимуть наступним чином:
1. "Мій земляк – з Канева – на ім’я Петро прибув."
2. "Софія – дружина Платона Симиренка – за походженням є французька дворянка і швидко освоїла козацькі звичаї родини, вона залюбки розмовляла українською мовою."
3. "Долі багатьох руських князів – Олега, Ярослава Володимировича – пов"язані зі стародавнім містом Любеч."
4. "Особливо вражаючою і запам"ятався всім була художня композиція Сашка Довженка "Святки", яка є поетичним розповіддю."
Надіюся, ці пояснення були вичерпними та зрозумілими для вас. Можете задавати додаткові питання, якщо є.