Вправа 5. Перепишіть, розставляючи знаки препинания, підкресліть рівноправні члени речення та загальні слова відповідно

  • 50
Вправа 5. Перепишіть, розставляючи знаки препинания, підкресліть рівноправні члени речення та загальні слова відповідно до їхньої ролі в реченні. Поясніть знаки препинания. Зазначте речення з нерівноправними означеннями. 1. Ранок освітлюється... Все ще спить і небо і зорі безсилі... (П. Тичина). 2. Усе і небо і розмелений на пил в глибоких коліях дороги сіно і вологий гнилооборотний повітря ріки і тривожний крик пташки і низьке росисте поле - повідомляло, що літо вже передає ключі сумовитій осені (М. Стельмах). 3. І квіти і грім і дощ і град я серцем спраглим усе приймаю, проте збережу сад від граду і захистжу від грому
Лесной_Дух
9
1. Ранок освітлюється. Все ще спить і небо, і зорі безсилі (П. Тичина).

В данному реченні потрібно поставити кому між двома рівноправними членами речення: "Все ще спить" і "і небо і зорі безсилі". Також варто підкреслити загальні слова, які стосуються обох членів речення, у цьому випадку це слово "і".

2. Усе і небо, і розмелений на пил в глибоких коліях дороги, сіно і вологий гнилооборотний повітря, ріки і тривожний крик пташки, і низьке росисте поле - повідомляло, що літо вже передає ключі сумовитій осені (М. Стельмах).

У цьому реченні необхідно поставити коми між рівноправними членами речення: "Усе і небо" і "і розмелений на пил в глибоких коліях дороги", "сіно і вологий гнилооборотний повітря", "ріки і тривожний крик пташки", "і низьке росисте поле". Також підкреслюються загальні слова "і" між членами речення.

3. І квіти, і грім, і дощ, і град я серцем спраглим усе приймаю, проте збережу.

В цьому реченні потрібно поставити коми між рівноправними членами речення: "І квіти", "і грім", "і дощ", "і град". Також варто підкреслити загальне слово "і" між членами речення.

Зазначені речення містять рівноправні члени речення, оскільки кожен член має однакову роль та важливість у реченні. Знаки препинания (коми) в цих випадках використовуються для зазначення роздільної функції між членами речення та надання зрозумілості та логічності тексту.