Як зв язано відношення Хіггінса та Елізи з античним міфом про Пігмаліона? Чи можна вважати назву п єси шоу іронічною?

  • 19
Як зв"язано відношення Хіггінса та Елізи з античним міфом про Пігмаліона? Чи можна вважати назву п"єси шоу іронічною? Чому?
Markiz
31
Відношення Хіггінса та Елізи у п"єсі "Пігмаліон" Г.Б.Шоу можна порівняти з античним міфом про Пігмаліона за кількома аспектами.

Почнемо з опису самого міфу. У грецькій міфології Пігмаліон був талановитим скульптором, який закохався у власну статую, яку витворив. Він був настільки самому в повній мірі розчарований в живих жінках, що вирішив створити ідеальну жіночу фігуру. За довгі години майстерності, Пігмаліон надав своєму створінню прекрасних рис, які не могли залишити байдужим самих богів. Афродита, богиня краси, оживила його статую і надала їй життя. Таким чином, Пігмаліон був надзвичайно зв"язаним зі своїм творінням, яке нарешті отримало реальну форму.

У п"єсі "Пігмаліон" ця ідея "пробудження до життя" також присутня. Головний герой, професор Генрі Хіггінс, вирішує взяти на себе завдання перетворити приблудну дівчину з нижніх верств Лондону, Елізу Дулітл, і змінити її так, щоб вона змогла "втягнутися" у вище суспільство. Хіггінс, так само як Пігмаліон, хоче створити "ідеальну" жінку - культурно розвинуту, з відмінними манерами і без відчуття герцоності, що є характерним для Лізи. Відбувається цікава трансформація - з простої дівчини Лізи виросла дама, без якоїсь суттєвої зміни зовнішності, але яка виявляється повністю трансформованою у своїх звичках, розумінні світу, способі виражати свої думки.

Отже, відношення Хіггінса та Елізи в п"єсі "Пігмаліон" схожі на відношення Пігмаліона та його статуї в античному міфі. Обидва героя бажають змінити сутність своїх об"єктів, перетворити їх на щось нове, більш відповідне їхнім вимогам. Хоча назва п"єси "Пігмаліон" в певній мірі може бути іронічною. Іронія полягає у тому, що і в міфі, і у п"єсі перетворення головного героя не приводять до виконання його бажань. Як у міфі, статуя приймає реальне життя, але не кохає та не повертає покохання свого творця. Так само і Ліза в п"єсі виявляється самостійною жінкою, яка не хоче просто відповідати очікуванням Хіггінса і займає своє місце в суспільстві, не залежним від нього. Отже, назва п"єси виражає іронію відносно намірів героїв, які не реалізуються так, як вони сподівались.

Сподіваюсь, що цей детальний виклад допоміг вам зрозуміти, як зв"язано відношення Хіггінса та Елізи з античним міфом про Пігмаліона і чому можна вважати назву п"єси іронічною. Якщо у вас ще залишилися запитання, будь ласка, звертайтесь!