Яке співвідношення генотипів буде у потомстві після схрещування рослини, яка має однакові алелі для карликовості

  • 42
Яке співвідношення генотипів буде у потомстві після схрещування рослини, яка має однакові алелі для карликовості, з рослиною, яка має однакові алелі для нормальної висоти стебла?
Карина
45
При схрещуванні рослини з алелями, які відповідають за карликовість, з рослиною з алелями, що відповідають за нормальну висоту стебла, можуть утворюватися різні генотипи в потомстві.

Припустимо, що алель, відповідальний за карликовість в позиції A, позначається як а, а алель, відповідальний за нормальну висоту стебла, позначається як А.

У даному випадку, якщо рослина з генотипом аа (карлик) схрещується з рослиною генотипом AA (нормальна висота стебла), то результатом схрещування будуть потомки з генотипом Aa. Оскільки алель А є домінантним, алель а є рецесивним, такі потомки будуть мати нормальну висоту стебла, але носитимуть алель для карликовості.

Таким чином, співвідношення генотипів в потомстві буде наступним:
- 1 гомозиготний карлик (генотип aa)
- 2 гетерозиготні нормальної висоти рослини (генотип Aa)

Отже, після схрещення рослини з алелями для карликовості з рослиною з алелями для нормальної висоти стебла, у потомстві буде 1 карлик і 2 нормальної висоти рослини.

Це спрощена модель схрещування, і в реальності існує багато інших факторів, які можуть впливати на спадковість рис. Тому результат може відрізнятися в залежності від конкретних генетичних механізмів рослин.