Які прикметники утворити з використанням суфіксів -ов-, -ев-, -єв- зі словами ключ, алича, чуття, ситець, кварц, куля

  • 24
Які прикметники утворити з використанням суфіксів -ов-, -ев-, -єв- зі словами ключ, алича, чуття, ситець, кварц, куля, галузь?
Sladkiy_Pirat
37
Для образування прикметників з використанням суфіксів -ов-, -ев-, -єв- зі словами ключ, алича, чуття, ситець, кварц, куля, галузь потрібно врахувати основове слово та його фонетичні особливості.

1. Від слова "ключ" можна утворити прикметник "ключовий". Це обумовлено тим, що суфікс -ов- втрачає голосний [о] після шиплячих приголосних, тому ми отримуємо слово "ключовий".

2. Від слова "алича" можна утворити прикметники "аличевий" або "алічевий". Обидва варіанти є правильними. Суфікс -ев- або -єв- змінює звук [ч] на [ш], і в результаті отримуємо прикметник "аличевий" або "алічевий".

3. Від слова "чуття" можна утворити прикметник "чуттєвий". Суфікс -єв- відокремлюється поміж двох приголосних і зводить їх у кінці, отже, ми отримуємо прикметник "чуттєвий".

4. Від слова "ситець" можна утворити прикметник "ситцевий". Суфікс -ев- змінює звук [ц] на [ць]. Таким чином, ми отримуємо прикметник "ситцевий".

5. Від слова "кварц" можна утворити прикметник "кварцовий". Тут суфікс -ов- не вносить жодних фонетичних змін, і ми отримуємо прикметник "кварцовий".

6. Від слова "куля" можна утворити прикметник "кулевий". Суфікс -ев- змінює звук [л] на [ль]. Отже, ми отримуємо прикметник "кулевий".

7. Від слова "галузь" можна утворити прикметники "галузевий" або "галузєвий". Обидва варіанти є правильними. Суфікс -ев- або -єв- змінює звук [з] на [зь], і ми отримуємо прикметник "галузевий" або "галузєвий".

Надіюся, що цей докладний опис утворення прикметників з допомогою суфіксів -ов-, -ев-, -єв- допоміг вам зрозуміти, як створити прикметники з основових слів, які ви перерахували.