Які прикметники утворюються від таких словосполучень? Поясніть правопис цих прикметників. Видобувальний золото

  • 21
Які прикметники утворюються від таких словосполучень? Поясніть правопис цих прикметників. Видобувальний золото, первісне об"єднання, обробляючий дерево, лікувально-профілактичний, широко відомий, подібний до мигдалю, з високим чолом, суспільно-корисний.
Chernyshka
54
Щоб утворити прикметники від таких словосполучень, використовуються різні суфікси. Розглянемо кожне словосполучення по черзі:

1. Видобувальний золото - утворюється за допомогою суфіксу -альн-, який вказує на причетність або приналежність. Цей суфікс також вимагає вживання апострофа перед ним, як у слові видобува"льний.

2. Первісне об"єднання - для утворення прикметників з такими словосполученнями часто використовується суфікс -н-. У даному випадку ми додаємо цей суфікс до слова первісне, що дає нам прикметник первіс"нe.

3. Обробляючий дерево - утворюється за допомогою суфіксу -юч-, який вказує на причетність або вміння здійснювати дію. Таким чином, ми отримуємо прикметник оброблюю"чий.

4. Лікувально-профілактичний - для утворення таких прикметників використовуються дефіси між словами, які позначають різні ознаки, характеристики або призначення. Тому в даному прикладі отримуємо прикметник лікувально-профілактичний.

5. Широко відомий - тут ми не використовуємо жодного суфіксу. Просто вживаємо слово широко разом із прикметником відомий.

6. Подібний до мигдалю - також не використовуємо суфікси. Вживаємо слово подібний разом із прикметником до мигдалю.

7. З високим чолом - в цьому випадку також не використовуємо суфікси. Просто вживаємо слово з разом із прикметником високим чолом.

8. Суспільно-корисний - тут також використовується дефіс, який розділяє два слова, що вказують на певні ознаки або призначення. Отже, отримуємо прикметник суспільно-корисний.

Щодо правопису цих прикметників, треба звернути увагу на наступне:

- Якщо після твердого приголосного з"являється м"який приголосний [й], то відбувається його пом"якшення. Наприклад, у слові видобува"льний м"який знак [ь] показує подовження приголосного [л].

- У слові первіс"нe на місці апострофа може бути наступна буква [е] або [и]. Вибір залежить від морфологічної норми вживання того чи іншого прикметника, а також від того, яким варіантом підтримується вимова слова.

- У прикметниках оброблюю"чий, лікувально-профілактичний, суспільно-корисний також відбувається пом"якшення приголосних [л] і [к].

Надіюся, що цей детальний виклад допоміг зрозуміти, як утворюються і правильно пишуться прикметники українською мовою. Якщо у вас є ще якісь запитання, будь ласка, не соромтеся їх задавати!