Які є різні типи переносних значень у словах (наприклад, метафора, метонімія, синекдоха) і що они означають? 1. втома

  • 31
Які є різні типи переносних значень у словах (наприклад, метафора, метонімія, синекдоха) і що они означають? 1. втома негайно настигає, але виснаження не дозволяє йому взяти себе (в. бичок). 2. наш факультет переміг у спортивних змаганнях. 3. сліпа, нездоланна любов закохала дівчину, як сарну (в. бабляк). 4. нічому не кажучи, таємно крадькома промайнував холодний подих (м. драй-повітря). 5. сила спить, але думка тихо дрімає у тобі (п. дорошенко). 6. унизу вода задрімала в росі і ледь помітно шепотіла проти червоного неба (і. нечуй-левицький). 7. вчили музики з весілля, бубон і скрипаль (л. костенко). 8. завжди на її губах розцвітає лагідна усмішка (в. сосюра).
Sumasshedshiy_Kot
13
Загадки і твори, які Ви привели, містять різні типи переносних значень у словах. Давайте розглянемо кожен з них окремо:

1. У реченні "втома негайно настигає, але виснаження не дозволяє йому взяти себе (в. бичок)", маємо використання метафори. Вмістовне слово "бичок" переносить своє первинне значення (тварини - бика) на другий предмет (втома, виснаження). Таким чином, метафора виражається у порівнянні втоми та виснаження з поведінкою бичка, який намагається взяти себе.

2. У реченні "наш факультет переміг у спортивних змаганнях" маємо використання метонімії. У цьому випадку, слово "факультет" вживається як знак або символ для позначення людей, які на ньому навчаються чи працюють. Це переносне значення засноване на логічному або причинно-наслідковому зв"язку.

3. В реченні "сліпа, нездоланна любов закохала дівчину, як сарну (в. бабляк)" маємо використання синекдохи. У цьому випадку, слово "сарна" вживається для позначення дівчини в цілому. Синекдоха - це засіб, коли частина являється ознакою цілого.

4.У фразі "нічому не кажучи, таємно крадькома промайнував холодний подих (м. драй-повітря)" також маємо використання метафори. "Подих" тут використовується в переносному значенні для позначення холодної атмосфери, яка може здаритися при певних серйозних ситуаціях.

5. Вираз "сила спить, але думка тихо дрімає у тобі (п. дорошенко)" також містить використання метафори, де "сила" трактується як активна сутність, а "думка" - як щось пасивне або неактивне, що перебуває у стані сну.

6. Речення "унизу вода задрімала в росі і ледь помітно шепотіла проти червоного неба (і. нечуй-левицький)" має метафоричний опис природних явищ. "Вода задрімала" переносить значення сну з людської діяльності на воду, що повертається в стан спокою.

7. У фразі "вчили музики з весілля, бубон і скрипаль" ми маємо використання метонімії. Тут слово "бубон і скрипаль" вживається для позначення груп музикантів, які грають на цих музичних інструментах.

Таким чином, в перерахованих реченнях ми зустрічаємо такі типи переносних значень, як метафора, метонімія та синекдоха. Кожен з цих типів допомагає зрозуміти мову більш образно та евокаційно. Надіюся, що це пояснення допомогло Вам краще зрозуміти ці поняття.