Які розділові знаки було правильно вжито в реченні О, ви стали справжніми гуцулами! - питає старий Бойчук, посміхаючись
Які розділові знаки було правильно вжито в реченні "О, ви стали справжніми гуцулами!" - питає старий Бойчук, посміхаючись щиро? Як тихо і урочисто мовить дідусь: "Дітки, ви щасливі, що народились в лагідний час, в безпечну годину"? Що подумав Марко: "Ми прийдемо сюди завтра з Хведьком"? Що кричить Бертольдо і запитує: "Що це? Гей, ловіть співця, в"яжіть!"? Як говорить народ: "Нема України без верби й калини"? Чи правильно поставлено розділові знаки в реченні "Подивився ще раз із-під волохатих брів на хворого і сказав: Тут ти вдома. Зрозумів. На багато верст кругом тут тільки праліс, і звірі"?
Сергеевич_5529 4
В реченні "О, ви стали справжніми гуцулами!" - питає старий Бойчук, посміхаючись щиро, знак окличника (!) вжитий правильно. Він використовується для вираження радості, захоплення або емоційного звернення. Посміхання старого Бойчука підкреслює його щиру радість.В реченні "Дітки, ви щасливі, що народились в лагідний час, в безпечну годину", знак крапки з комою (,) вжитий правильно. Він використовується для розділення однорідних членів речення. У цьому випадку, розділення відбувається між словами "в лагідний час" та "в безпечну годину".
У реченні "Ми прийдемо сюди завтра з Хведьком", знак коми (,) вжитий неправильно. Його потрібно поставити перед сполучником "з" для розділення підмета "Ми прийдемо сюди завтра" та додатка "Хведьком". Правильно буде: "Ми прийдемо сюди завтра, з Хведьком".
У реченні "Що це? Гей, ловіть співця, в"яжіть!"? знак окличника (!) вжитий правильно. Він використовується для вираження здивування, заклику або радості. Сполучник "Гей" також вжитий правильно для привернення уваги.
У реченні "Нема України без верби й калини", знак коми (,) вжитий правильно. Він використовується для розділення однорідних членів речення. У цьому випадку, розділення відбувається між словами "без верби" та "й калини".
У реченні "Подивився ще раз із-під волохатих брів на хворого і сказав: Тут ти вдома. Зрозумів. На багато верст кругом тут тільки праліс, і звірі", знаки окличника (!) та крапки з комою (,) вжиті правильно. Окличник (!) виражає радість або здивування, а крапка з комою (,) використовується для розділення однорідних членів речення та після виразів на примітку чи зауваження. Використання знаків допомагає краще структурувати речення та зрозуміти його зміст.