Які складність речення? Із задоволенням дід любив бесідувати й майструвати добрі слова. Чи здатна правда подолати
Які складність речення? Із задоволенням дід любив бесідувати й майструвати добрі слова. Чи здатна правда подолати несправедливість і тим самим спричинити горе бідним людям? Навіть веселість наші паруси несуть разом з плинами волзької ріки та дунайським вітром. Тисячі ночей, день і ніч, усе це вам принесла Шехерезада. Нехай легкі руки етики торкнуть ваші серця і губи. Земля на цих полях була чиста, чорна і плодюча. У парку прикрашають статуї, фонтани та бесідки. Під час ходи Соломія здійснювала вигин стебла або витягувала корінь водорості. Зменшений, але знайомий голос звучав ззовні. Осінній вітер здихнув на нас радісним листом.
Лиса 43
У вказаному тексті ми маємо справу зі складними реченнями, які використовуються для показування різних ідей та вираження різних почуттів. Наведені речення є різнорідними за структурою та характером.1. "Із задоволенням дід любив бесідувати й майструвати добрі слова."
Це просте сполучникове речення з підрядною синонімічною частиною Складається з двох частин: "Із задоволенням дід любив бесідувати" - головна частина, і "майструвати добрі слова" - додаткова підрядна частина. Ці дві частини з"єднані сполучником "й". Все речення передає інформацію про те, що дід з великим задоволенням спілкувався і формував позитивні слова.
2. "Чи здатна правда подолати несправедливість і тим самим спричинити горе бідним людям?"
Це складне питання з підрядною сполучниковою частиною. Складається з двох питальних частин: "Чи здатна правда подолати несправедливість?" - головна частина, і "тим самим спричинити горе бідним людям?" - додаткова підрядна частина. Ці дві частини з"єднані сполучником "і". Речення ставить запитання про можливість правди перемогти несправедливість і, внаслідок цього, призвести до біди для бідних людей.
3. "Навіть веселість наші паруси несуть разом з плинами волзької ріки та дунайським вітром."
Це складне речення зі сполучником "та". Воно містить головну частину "Навіть веселість наші паруси несуть" і додаткову підрядну частину "разом з плинами волзької ріки та дунайським вітром". Речення передає ідею того, що паруси несуть веселість разом з річковими течіями Волги та вітрами Дунаю.
4. "Тисячі ночей, день і ніч, усе це вам принесла Шехерезада."
Це складне речення, яке містить головну частину "усе це вам принесла Шехерезада" і додаткову підрядну частину "Тисячі ночей, день і ніч". Речення передає ідею, що Шехерезада принесла тисячі ночей, а також день і ніч.
5. "Нехай легкі руки етики торкнуть ваші серця і губи."
Це просте побажання у формі складеного речення зі сполучником "і". Містить головну частину "легкі руки етики торкнуть ваші серця і губи". Речення передає побажання, щоб легкі руки етики торкнулися сердць і губ слухача.
6. "Земля на цих полях була чиста, чорна і плодюча."
Це просте складне речення зі сполучниками "і". Має дві головні частини: "Земля на цих полях була чиста" і "чорна і плодюча". Речення описує, яка була земля на цих полях - чиста, чорна та плодюча.
7. "У парку прикрашають статуї, фонтани та бесідки."
Це просте складне речення зі сполучником "та". Має головну частину "У парку прикрашають" і додаткову підрядну частину "статуї, фонтани та бесідки". Речення передає ідею того, що в парку прикрашають статуї, фонтани та бесідки.
8. "Під час ходи Соломія здійснювала вигин стебла або витягувала корінь водорості."
Це просте складне речення зі сполучником "або". Містить головну частину "Під час ходи Соломія здійснювала" і додаткову підрядну частину "вигин стебла або витягувала корінь водорості". Речення описує, що робила Соломія під час ходи - вигинала стебло або витягувала корінь водорості.
9. "Зменшений, але знайомий голос звучав ззовні."
Це просте складне речення зі сполучником "але". Має головну частину "Зменшений голос звучав" і додаткову підрядну частину "ззовні". Речення описує, що ззовні звучав зменшений, але знайомий голос.
10. "Осінній"
Це просте речення, яке передає одну словесну частину "Осінній". Воно може бути означенням або самостійно використовуватися як заголовок або частина речення. В даному випадку, без контексту, важко сказати, яку саме функцію відіграє це слово.