Які всі наведені прислів я мають синонімічне значення до прислів я Яке коріння – таке й насіння , КРІМ: 1 Лихе не росте

  • 55
Які всі наведені прислів"я мають синонімічне значення до прислів"я "Яке коріння – таке й насіння", КРІМ: 1 Лихе не росте з доброї трави. 2 Не можна очікувати груші з терну. 3 Недобра мати народжує недобрих дітей. 4 Як пастух, така й стадо.
Raduga_Na_Nebe
26
Прислів"я "Яке коріння – таке й насіння" має наступне значення: якщо ви хочете отримати хороші результати чи кінцевий продукт, то необхідно починати з його основи. Основне слово тут - "коріння", воно означає вихідний пункт або базову складову частину.

Порівнюючи з іншими прислів"ями, можемо з"ясувати, що:

1. "Лихе не росте з доброї трави" вказує на те, що погані речі чи погані люди не можуть виникнути з нічого або з хорошого початку. Тут мова йде про походження і рост людей, як і стосунків між людьми.

2. "Не можна очікувати груші з терну" - це вираз, який означає, що ви не можете отримати хороший, вишуканий результат зі злого, невишуканого спочатку. Тут аналогія використовується для переношення значення з плодів на взагалі результуючу ситуацію.

3. "Недобра мати народжує недобрих дітей" - це прислів"я вказує на те, що виховання, умови і середовище, в якому зростають діти, можуть впливати на їхню натуру та характер. Звідси - несприятливе початкове середовище може призвести до негативних результатів.

4. "Як пастух, така й стадо" - це прислів"я вказує на те, що при лідерстві чи керівництві людини, підлеглі зазвичай відображають його характеристики чи стиль. Тут аналогія між пастухом і стадом використовується для переношення цього значення.

Таким чином, із заданої четвірки прислів"їв, єдино відсутнім значенням, яке має синонімічне значення до прислів"я "Яке коріння – таке й насіння" є речення: "Лихе не росте з доброї трави". Воно вживається для пояснення виводу, що з хорошого коріння виростають хороші наслідки.