Знайдіть складносурядні речення серед наведених. Обґрунтуйте своє рішення. 1. Білів останній сніг, жебонів струмочок

  • 47
Знайдіть складносурядні речення серед наведених. Обґрунтуйте своє рішення. 1. Білів останній сніг, жебонів струмочок перший у тиші, узвишші стояв журавлів урочистий клекіт до ранку в зорянім. 2. Голубим смутком віє з лугу, упав лист, це вже навіки. 3. Ніч цвіте зірками голубими на екрані синього вікна (з твору М. Луківа). 4. Для друга й брата - хліб і сіль, для ката - грім (Б. Коломієць). 5. Крізь хмари сонце усміхнеться нам, землю рясно поливає дощик (Г. Чубач). 6. Ще не обсохло молоко на губах, а він надумав женитися (народна творчість).
Skazochnaya_Princessa
19
Складносурядні речення є такі, які складаються з двох або більше простих речень, і між ними є сполучник, що вказує на рівноправність частин речення.

Давайте розглянемо наведені речення:

1. Білів останній сніг, жебонів струмочок перший у тиші, узвишші стояв журавлів урочистий клекіт до ранку в зорянім.

У цьому реченні ми маємо перелік окремих подій, які не пов"язані між собою сполучником. Тому це речення не є складносурядним.

2. Голубим смутком віє з лугу, упав лист, це вже навіки.

Це складносурядне речення, оскільки між частинами речення використовується сполучник "і". Таким чином, речення має дві рівнозначні частини - "Голубим смутком віє з лугу" і "упав лист".

3. Ніч цвіте зірками голубими на екрані синього вікна (з твору М. Луківа).

Це просте речення, оскільки воно містить лише одну частину і відсутній сполучник, що б з"єднував рівнозначні частини речення.

4. Для друга й брата - хліб і сіль, для ката - грім (Б. Коломієць).

Це складносурядне речення, оскільки між частинами речення використовується сполучник "-". Речення має дві рівнозначні частини - "Для друга й брата - хліб і сіль" і "для ката - грім".

5. Крізь хмари сонце усміхнеться нам, землю рясно поливає дощик (Г. Чубач).

Це складносурядне речення, оскільки між частинами речення використовується сполучник "і". Речення має дві рівнозначні частини - "Крізь хмари сонце усміхнеться нам" і "землю рясно поливає дощик".

6. Ще не обсохло молоко на губах, а він надумав женитися (народна творчість).

У цьому реченні між частинами використовується сполучник "а". Отже, це складносурядне речення з двома рівнозначними частинами - "Ще не обсохло молоко на губах" і "він надумав женитися".

Таким чином, серед наведених речень складносурядними є речення номер 2, 4, 5 і 6. Они складаны из двух или больше простых предложений, и существуют союзы, указывающие на равноправность частей предложения.