1. У якому рядку слова розташовані за алфавітом? а. телеантена, телескоп, телеустановка, телетайп. б. телебачення

  • 37
1. У якому рядку слова розташовані за алфавітом? а. телеантена, телескоп, телеустановка, телетайп. б. телебачення, телефон, телевізійний, телеграма. в. траса, телевежа, траса, трактор. г. телемеханіка, телеміст, теленегатив, телепрограма.
2. У якому рядку всі слова мають тверді приголосні? а. метал, в’ялий, люлька, зустріти. б. бондар, перлина, базар, бджола. в. учений, заїхати, папороть, вікно. г. малювання, печиво, колядка, лісок.
3. У якому рядку всі іменники у родовому відмінку однини мають закінчення -а (-я)? а. ніс, вітер, вік, сантиметр. б. листопад, колосся, кітеля, озеро. в. замок, дитина, україна, політика. г. яйце, поле, дерево, гори.
Zagadochnyy_Peyzazh_323
56
, паспорт, жаба. г. банан, береза, ракета, дерево.

1. Давайте розглянемо кожний рядок по черзі. В рядку а ми маємо слова "телеантена", "телескоп", "телеустановка", "телетайп". Давайте відсортуємо ці слова за алфавітом: "телескоп", "телеантена", "телетайп", "телеустановка". Як видно, слова в цьому рядку розташовані не за алфавітом.

2. Перейдемо до другої задачі. Розглядаємо рядок а, де ми маємо слова "метал", "в’ялий", "люлька", "зустріти". Приголосні звуки, які утворюються в результаті дихання, називаються твердими, м’якими або дзвінкими. Для приголосних букв української мови характерною особливістю є те, що вони можуть бути твердими або м’якими залежно від після них звука. У цьому рядку ми маємо слово "метал", де приголосні звуки "м" і "т" є твердими, слово "в’ялий", де приголосний звук "в" є м’яким, слово "люлька", де приголосні звуки "л" і "к" є твердими, і слово "зустріти", де приголосні звуки "з" і "т" є твердими. Отже, у рядку а всі слова не мають твердих приголосних.

3. Перейдемо до останньої задачі. Розглядаємо рядок б, де ми маємо слова "бондар", "перлина", "базар", "бджола". Для того, щоб перевірити, чи мають ці слова родовий відмінок однини із закінченням -а (-я), треба перевести їх у відповідну форму. "Бондар" у родовому відмінку однини змінюється на "бондаря", "перлина" - на "перлини", "базар" - на "базару", "бджола" - на "бджоли". Всі ці слова мають закінчення -а (-я) у родовому відмінку однини, тому у рядку б всі iменники правильно.

Таким чином, відповіді на запитання задачі:
1. У якому рядку слова розташовані за алфавітом? - Відповідь: Варіант а.
2. У якому рядку всі слова мають тверді приголосні? - Відповідь: Варіант а.
3. У якому рядку всі іменники у родовому відмінку однини мають закінчення -а (-я)? - Відповідь: Варіант б.