1. Визначте речення, яке містить правильне твердження. а) Прикметники змінюються за групами, відмінками та числами

  • 69
1. Визначте речення, яке містить правильне твердження. а) Прикметники змінюються за групами, відмінками та числами. б) Прикметники змінюються за родами, відмінками та числами. в) Прикметники змінюються за відмінками та числами.
2. Зазначте групу якісних прикметників: а) неважкий, зелений, довгий; б) чистий, гучний, швидкий; в) місцевий, лісовий, квітковий.
3. Зазначте групу, в якій всі прикметники мають форму найвищого ступеня порівняння: а) найпрозоріший кришталь, найчищіший посуд; б) найгарячіше джерело, надто цікавий; в) найшвидший поїзд, найглибша западина.
4. Скорочені форми прикметників
Snezhka
52
1. Визначте речення, яке містить правильне твердження.

Правильне твердження - це твердження, яке відповідає дійсності і не містить помилок. Давайте розглянемо варіанти:

а) Прикметники змінюються за групами, відмінками та числами.
б) Прикметники змінюються за родами, відмінками та числами.
в) Прикметники змінюються за відмінками та числами.

Оглядаючи всі три варіанти, правильне твердження буде варіант "в". Прикметники змінюються за відмінками та числами.

Обгрунтування:
Прикметники - це слова, які вказують на якості або властивості іменників. Причому, прикметники можуть змінюватися за відмінками (називний, родовий, давальний тощо) та числами (однина, множина). Відмінкові закінчення прикметників залежать від залежностей в реченні, які відповідають на питання "Хто?", "Що?", "Кому?", "Чому?" тощо. Таким чином, прикметники змінюються за відмінками та числами, щоб відповідати синтаксичним правилам речення.

2. Зазначте групу якісних прикметників:

Варіант а) - неважкий, зелений, довгий.
Варіант б) - чистий, гучний, швидкий.
Варіант в) - місцевий, лісовий, квітковий.

Оглядаючи всі варіанти, групою якісних прикметників буде варіант "а" - неважкий, зелений, довгий.

Обгрунтування:
Якісні прикметники - це ті прикметники, які вказують на якість або характеристику предмета без порівняння з іншими предметами. У всіх прикметниках варіанту "а" передається характеристика предмета, без порівняння з іншими предметами.

3. Зазначте групу, в якій всі прикметники мають форму найвищого ступеня порівняння:

Варіант а) - найпрозоріший кришталь, найчищіший посуд.
Варіант б) - найгарячіше джерело, надто цікавий.
Варіант в) - найшвидший поїзд, найглибша западина.

Оглядаючи всі варіанти, групою, в якій всі прикметники мають форму найвищого ступеня порівняння, буде варіант "а" - найпрозоріший кришталь, найчищіший посуд.

Обгрунтування:
Найвищий ступінь порівняння в прикметниках утворюється за допомогою префікса "най-" та суфікса "-іший/ша/ше". У всіх прикметниках варіанту "а" виділені прикметники з формою найвищого ступеня порівняння: "найпрозоріший" і "найчищіший".

4. Скорочені форми прикметників

Скорочені форми прикметників - це форми, утворені за допомогою звуко-буквений зміни прикметникового кореня. Давайте розглянемо кілька прикладів скорочених форм прикметників:

а) маєш (маєша) - скорочена форма від маючий (маюча)
б) роблять (роблячи) - скорочена форма від роблячий (робляча)
в) поїду (поїдеш) - скорочена форма від поїдучий (поїдуча)

Обгрунтування:
Скорочені форми прикметників використовуються для утворення часових форм дієслів та допоміжних дієслів. Вони перетворюються з прикметників за допомогою зміни закінчення та звукової трансформації прикметникового кореня. У всіх трьох прикладах наведених варіантів видно форму скороченої форми прикметника, яка утворена від відповідних прикметників.