1. Я недавно блукав поза Уралом і благав господу, щоб не пропала наша правда, щоб наше слово не вмирало. (Складне

  • 7
1. Я недавно блукав поза Уралом і благав господу, щоб не пропала наша правда, щоб наше слово не вмирало. (Складне підрядне речення з часовою підрядністю.)
2. Я хотів би втекти в темний гай, щоб почути, як лист шепоче до листу і трава до квіток. (Складне підрядне речення з частинно-цільовою підрядністю.)
3. З метою розсіяти тугу я завжди хочу бути таким, яким мене народила й благословила моя мати. (Складне підрядне речення з цільовою підрядністю.)
4. Хай трава горить по осені, поля нехай чорніють від диму, але незмінна буде та палітра кольорів і той обрій і земля. (Складне підрядне речення з умовно-наслідковою підрядністю.)
5. Немає нічого більшого горя і страждання, ніж сумувати з-під сивих брів день у день, спостерігаючи, як внуки ростуть без своїх батьків. (Складне підрядне речення з порівняльною підрядністю.)
6. І поки... (Складне підрядне речення з нетлумачною частиною.)
Скользкий_Барон_817
14
Спершу розглянемо першу задачу.

1. В даному реченні ми маємо справу зі складним підрядним реченням з часовою підрядністю. У ньому змістовно звучить просьба до Господа, яка вимагає збереження істини та слів.

Пояснення розбору речення:
- "Я недавно блукав поза Уралом" - це головне речення, яке виражає суб"єкт (Я) та дію (блукав).
- "і благав господу, щоб не пропала наша правда" - це підрядне речення, яке виражає причину або мету (щоб не пропала наша правда).
- "щоб наше слово не вмирало" - це друге підрядне речення з часовою підрядністю, яке виражає додаткову мету (щоб наше слово не вмирало).

Таким чином, складне підрядне речення з часовою підрядністю має таку структуру: "я блукав, бо благав, щоб пропала наша правда та слово не вмирало".

Подібно розберіть інші речення. Я допоможу вам з кожним з них.