1. Які типи хімічного зв язку містить молекула мурашиної кислоти HCOOH? Чи буде чиста мурашина кислота проводити

  • 29
1. Які типи хімічного зв"язку містить молекула мурашиної кислоти HCOOH? Чи буде чиста мурашина кислота проводити електричний струм? Чи буде водний розчин мурашиної кислоти проводити електричний струм? Викладіть обгрунтування своєї відповіді.

2. За допомогою ваших знань про хімічний зв"язок, прогнозуйте фізичні властивості хлориду силіцію (IV) SiCl4 та гідриду барію BaH2.
Romanovich_4628
24
1. Молекула мурашиної кислоти HCOOH складається з карбоксильної групи (-COOH) і метильної групи (-CH3), що з"єднані зв"язками водню. Таким чином, молекула мурашиної кислоти містить координатний ковалентний зв"язок та водневі зв"язки.

Чиста мурашина кислота HCOOH є слабкою електролітом, тому вона в малій мірі проводить електричний струм. Це пояснюється тим, що при розчиненні в воді утворюються іони Н+ та НСОО^-, які відповідають за проведення струму.

Щодо водного розчину мурашиної кислоти HCOOH, він також буде проводити електричний струм в малій мірі. Це через іонізацію молекул кислоти у розчині, тобто утворення іонів Н+ та НСОО^-. Іони Н+ є катіонами та можуть рухатися, тому розчин мурашиної кислоти може проводити електричний струм. Однак, треба зазначити, що концентрація іонів у такому розчині буде невеликою, тому його провідність буде досить слабкою.

2. Хлорид силіцію (IV) SiCl4 є безбарвною речовиною, яка утворює молекули з"єднані ковалентними зв"язками. У нормальних умовах вона є рідинним сполуком і має досить високу температуру кипіння.

Гідрид барію BaH2 є білим твердим сполуком. Він також формується з ковалентних зв"язків, в яких барій утворює два зв"язки з воднем. Цей гідрид є стійким до води та розкладається лише при високих температурах.

Отже, прогнозується, що хлорид силіцію буде рідиною з високою температурою кипіння, а гідрид барію буде білим твердим сполуком, стійким до води.