1. Яким символом є чума в романі А. Камю: а) захворювання, б) фашизм, в) природні стихії, г) всесвітнє зло? 2. Кого

  • 41
1. Яким символом є чума в романі А. Камю: а) захворювання, б) фашизм, в) природні стихії, г) всесвітнє зло?
2. Кого бачив Сантьяго у своїх снах після події з роману-притчі Е. Хемінгуея "Старий і море": а) леви, б) дружина, в) велика риба, г) дивовижний корабель?
3. Хто в романі Кавабата є втіленням зовнішнього і внутрішнього потворного світу: а) Юкіко, б) Фуміко, в) Тікако, г) Пані Оота?
4. Що таке екзистенціалізм, можна продовжити речення: "Екзистенціалізм - це ..."?
5. Чому Ріє, герой роману А. Камю "Чума", вірив, що "будь-яка радість - під загрозою"? а) людина не може перемогти всесвітнє зло, б) через те, що чума забрала
Весенний_Ветер
67
зло, б) він жив у часі епідемії чуми, в) він був песимістом, г) його доля завжди була сповнена труднощів?

1. Символом чуми в романі А. Камю "Чума" є а) захворювання. Чума є не тільки літеральною хворобою, але і метафорою всесвітнього зла, що може вплинути на суспільство та індивідуальну свідомість. Цей символ допомагає автору висловити свою філософську ідею про абсурдність людського життя та незрозумілість відношення до нього.

2. У романі-притчі Е. Хемінгуея "Старий і море" Сантьяго бачив у своїх снах велику рибу (відповідь: в). Велика риба є символом сили, майстерності та сповненої значущості. Вона виступає як метафора для самого Сантьяго, його бажань, мрій та боротьби зі своїми власними обмеженнями.

3. У романі Кавабата персонаж Пані Оота є втіленням зовнішнього і внутрішнього потворного світу (відповідь: г). Вона є символом несумісності між зовнішнім зовнішнім виглядом та внутрішнім світом людини, що страждає від своєї незвичності та самотності.

4. Екзистенціалізм - це філософський напрямок, який акцентує на індивідуальному існуванні, свободі та відповідальності людини. Його можна описати як філософію, що покликана зрозуміти, що людина створює свій власний сенс життя через свої вибори та дії, і що існування попереджує сутність.

5. Ріє, герой роману А. Камю "Чума", вірив, що "будь-яка радість - під загрозою" (відповідь: г). Він був песимістом, що бачив усюди небезпеку і можливість втрати радості через трагічні обставини. Його доля завжди була сповнена труднощів, і це впливало на його світогляд та переконання у незрозумілість життя.