1. Яким типом календаря користуються в Україні? А) сонячний; В) сонячно-місячний; Б) місячний; Г) сонячно-місячний

  • 13
1. Яким типом календаря користуються в Україні? А) сонячний; В) сонячно-місячний; Б) місячний; Г) сонячно-місячний. 2. Яка з доб коротша? А) зоряна; В) сонячна; Б) залежить від пори року; Г) залежить від місця. 3. Варшава, де зараз 20 год 55 хв (за UTC+1), який час показує годинник в Мехіко (за UTC-6)? А) 20 год 55 хв.; В) 13 год 55 хв.; Б) 03 год 55 хв.; Г) 14 год.
Сладкая_Вишня
62
1. В Україні користуються сонячно-місячним календарем, тобто використовуються часові одиниці, пов"язані як з Сонцем, так і з Місяцем.

Обґрунтування: Сонячно-місячний календар складається з двох основних складових - сонячного (соларного) і місячного (лунного). Сонячний календар базується на оборотах Землі навколо Сонця і використовує періоди земних років, наприклад, 365 днів. Місячний календар використовує фази Місяця і побудований на циклах місячного руху. Український календар комбінує ці два типи і враховує як сонячні, так і місячні фази для визначення свят, святкових днів, природних явищ.

2. Зоряна доба є коротшою за сонячну добу.

Обґрунтування: Зоряна доба - це період часу, за який обертається Земля навколо своєї осі відносно віддалених зорів. Цей період триває близько 23 години 56 хвилин 4 секунди. Сонячна доба - це період часу, за який Сонце повертається до одного і того ж польоження на небосхилі. Вона триває приблизно 24 години. Оскільки зоряна доба триває трохи менше, ніж сонячна доба, вона є коротшою.

3. Годинник в Мехіко (за UTC-6) показуватиме 13 годин 55 хвилин.

Пояснення: Різниця між Києвом (за UTC+2) і Мехіко (за UTC-6) становить 8 годин. Оскільки Варшава (за UTC+1) знаходиться на одну годину вперед від Києва, необхідно відняти цю годину з різниці. Таким чином, отримаємо різницю в 7 годин. Тоді, просто додаємо цю різницю до поточного часу в Мехіко (20 годин 55 хвилин за UTC-6), і отримуємо 13 годин 55 хвилин.