Чи є правомірним застосування норм цивільного права до таких ситуацій, як: 1. Компанія Фотон передала партію
Чи є правомірним застосування норм цивільного права до таких ситуацій, як: 1. Компанія "Фотон" передала партію телевізорів на 900 тис. грн. автотранспортному підприємству для доставки до магазину "Радіотехніка". Під час отримання товару від перевізника отримувачем було виявлено зникнення товару на суму 3500 грн. 2. Токар Свиридов О. утворив нещасний випадок, нашкодивши верстату, на якому він працював, через свою необережність. Вартість ремонту верстата становить 350 грн. Директор підприємства вимагає від Свиридова компенсації завданої шкоди підприємству.
Sladkaya_Vishnya 30
Доброго дня! Дозвольте розглянути обидві ситуації та визначити, чи можна застосувати норми цивільного права до них.1. У першій ситуації ми маємо справу з передачею товару на доставку. Згідно з цивільним кодексом, при такому виді договору купівлі-продажу, продавець повинен передати товар покупцю, а покупець повинен його прийняти та сплатити вартість. Тут ми маємо третю сторону - автотранспортне підприємство. Оскільки при перевезенні товару втрачена частина на суму 3500 грн, яка знаходиться відповідності з вартістю товару, можна стверджувати, що сталося пошкодження або втрата товару через недбалість або неналежне виконання зобов"язань перевізником. Підприємству "Радіотехніка" має бути надане право на встановлення відповідальності перевізника та відшкодування збитку, в даному випадку - вартості втраченого товару. Претендентом на компенсацію буде саме підприємство "Радіотехніка", яке зазнало збитків.
2. В другій ситуації є нещасний випадок, коли працівник, Токар Свиридов О., своєю необережністю пошкодив верстат. Згідно з цивільним кодексом, у випадку завдання шкоди майну підприємства, яке виникло через недбалість працівника, директор підприємства має право вимагати компенсацію завданого збитку. Оскільки варто ремонту верстата становить 350 грн., цю суму можна покласти на Свиридова як на компенсацію збитку, завданого підприємству.
В обох випадках можна застосувати норми цивільного права, оскільки маємо справу з укладеними договорами (доставка товару, працівник - роботодавець) та виникла необхідність в регулюванні правових відносин між сторонами. У першому випадку - між підприємством "Фотон", автотранспортним підприємством та підприємством "Радіотехніка". У другому - між директором підприємства та працівником Токарем Свиридовим.
Сподіваюся, ці обгрунтування та пояснення допомогли зрозуміти ситуації та визначити можливість застосування норм цивільного права у них. Якщо маєте будь-які додаткові запитання, будь ласка, питайте. Я завжди готовий надати додаткову інформацію.